Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

6.08 Mustjala kiriku renoveerimine kontserte ei sega

06.08.2007 | | Rubriik: Online artiklid

Nädalapäevad on kestnud muinsuskaitse all oleva Mustjala kiriku välisfassaadi renoveerimistööd, mille peatöövõtja on ehitusfirma AS Saare Erek ja tellija EELK Mustjala Anna kogudus.Töid tehakse tänavu umbes miljoni krooni ulatuses, millest riik annab osa ja ülejäänu on toetajatelt-annetajatelt. Aktiivselt tegutseb koguduse eestseisus, otsides lahendusi tulevaks aastaks remondi jätkamiseks. Teretulnud on kõik annetused kiriku heaks.

Eelmisel nädalavahetusel toimus Mustjala kirikus suvefestivali raames teine kontsert, mille andis Pärnu Linnaorkester Jüri Alperteni juhatusel. Suurepäraselt, ligi kahetunniselt kontserdilt said klassikalise muusika austajad tõelise elamuse. Kontserdi eestvedaja oli oma küla suvesaarlasest muusik Aare Tammesalu, kes oli kaastegev ligi 40-liikmelises orkestris ja tänu kellele seekordne üritus toimus.

Orelimuusika austajatele toimub 18. augustil kl 19 orelikontsert, mis on heategevuslik ja mille tulu läheb täies mahus kiriku renoveerimistöödeks. Kontserdil esinevad Ka Bo Chan (kontratenor, Hongkong), Mari-Liis Uibo (viiul, Austria-Eesti) ja Andres Uibo (orel). Orelikontserti toetab Ilari Meerits. Kavas on Bach, Massenet, Caccini, Händel, Franck, Lemba.

Meie Maa, 4. augustil 2007

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)