Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

6.06 EELK suurimal ordinatsiooniteenistusel pühitseti ametisse 14 preestrit

06.06.2007 | | Rubriik: Online artiklid

ühispilt toomkirikus

Teisipäeval, 5. juunil 2007 kogunes  Tallinna Piiskoplikku  Toomkirikusse aukartustäratav hulk inimesi, paljud neist lillekimpudega varustatult. Sündmus, mis siin teoks sai, oli ka ajalooline – esimest korda pärast taasiseseisvumist ja teist korda EELK 90aastases ajaloos  pühitseti ühe korraga ametisse 14 preestrit. Sama suur arv vaimulikke ordineeriti ka 1938. aastal.

Teenistuse viis läbi peapiiskop Andres Põder, jutlustas  assessor dr Ove Sander, kaasa teenis assessor Joel Luhamets. Orelil mängis Ene Salumäe.

Preestri ametisse pühitseti: Margus Kirja (Jõelähtme koguduse õpetajaks), Ants Kivilo (Pärnu praostkonna vikaarõpetajaks), Jaanus Klaas (Anna koguduse õpetajaks), Eve Kruus (Tallinna praostkonna vikaarõpetajaks)Tarmo Linnas (Viru-Jaakobi koguduse õpetajaks), Mait Mölder (Võru praostkonna vikaarõpetajana teenima Pindi kogudust), Urmas Paju (Tartu praostkonna vikaarõpetajana teenima Võnnu kogudust), Jaak Pärnamägi (Võru praostkonna vikaarõpetajana teenima Mehikoorma kogudust), Urmo Saks (Muhu koguduse õpetajaks), Enn Salveste (Viru praostkonna vikaarõpetajaks), Kristjan Simson (Kärdla koguduse õpetajaks), Kristi Sääsk (Suure-Jaani koguduse õpetajaks), Tauno Toompuu (Viru praostkonna vikaarõpetajana teenima Simuna kogudust) ja Anna-Liisa Vaher (Viljandi praostkonna vikaarõpetajana teenima Tarvastu kogudust). Kõik nimetatud on EELK Konsistooriumi otsusega määratud oma ametisse alates 6. juunist sel aastal.

Märtsis ordineeriti preestriks kaks sama kursuse lõpetanut Tõnu Tarema ja Toomas Nigola.

Peapiiskop Andres Põder ütles preestrikandidaatide poole pöördudes, et nad on meie kiriku sajanda aasta viimase kümnendi alustajad. Jutlustaja, Usuteaduse instituudi pastoraalseminari juhataja, assessor dr Ove Sander nimetas sündmust eriliseks ja tänas piiskoppe ning kirikuvalitsust, et selline diakonite rühm koostati.

Erilise tänu pälvisid ka diakonid ise, kellel ei olnud mitte kerge õppida tegeliku kogudusetöö kõrvalt. Sander hoiatas tulevasi preestreid ühe tänapäeva vaimuliku teenimise ohu eest –  see on läbipõlemise eest. Teenimine väga ilmalikus keskkonnas, suure tööhulga ja kõrgete ootuste ning eesmärkide puhul võib nii minna. 

Pärast ametirüüsse riietamist ütles peapiiskop: „Armas kogudus. Apostlite pärimuse kohaselt on need vennad palve ja käte pealepanemise läbi pühitsetud preestriks. Võtke nad vastu kui Kristuse sulased, kandke neid palvekätel ja olge neile nende töös igati toeks.”

6 kommentaari artiklile “6.06 EELK suurimal ordinatsiooniteenistusel pühitseti ametisse 14 preestrit”

 1. Külaline ütleb:

  sirbist ja vasarast.

 2. Külaline ütleb:

  to nii punane pilt

  Loomulikult punane, tähistamaks südamest tulevat usku ning lootes, et Püha Vaimu tuli teeb vastsete õpetajate sees oma head tööd.

 3. Külaline ütleb:

  siis praegu on liturgiliseks värviks punane.

 4. Külaline ütleb:

  et väga oleks sobinud, kui lõpuks oleksid kõik kooris laulnud: Sojuuz nje rušiimõi respuublik svoboodnõh…

 5. Külaline ütleb:

  Ilusad värvid! Ka usku ja kirikut tuleb ikka eluga võtta, mitte plassilt mornitsedes. Toetan uut meelsust eesti kirikutes.

 6. Külaline ütleb:

  Südametunnistuse kohane vaimne vaba vestlus on lühim tee Armastuse ja Looja
  kui Armastuse Allika mõistmiseks ja tunnetamiseks, et inimene on loodud armastuse lapseks. Väline hiilgus, riitustesse takerdumine ja variseerlik dogmadesse uppumine on vaimne surm!

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)