Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

6.05 Kadrina kirikukoor võitles “Laululahingus” vapralt

06.05.2008 | | Rubriik: Online artiklid

Kadrina kirikukoor Laululahingu poolfinaalis 3.mail. Foto: ETV kodulehelt

Kuigi “Laululahingu” teisest poolfinaalist hääletati edasi Nuku- ja Noorsooteatri segakoor, kogus vapralt ja lustakalt võidelnud Kadrina kirikukoor mitu tuhat toetushäält.

Kadrina kirikukoorile andsid televaatajad telefonihääletusel 2599 häält, Emajõe Laulikutele 5335 häält ning võitjaks tulnud Nuku- ja Noorsooteatri segakoorile 6680 häält.

Kadrina kirikukoori dirigent Anne Peäske hindas tulemust õiglaseks. “Meid oleks tabanud õudne ehmatus, kui oleksime edasi pääsenud. Need kaks koori laulsid võimsamalt,” ütles Peäske ja kinnitas, et koor tunneb end “langemisest” hoolimata uhkelt.

“Mitte kellelgi polnud kaotusetunnet, tulime telemajast välja rõõmsalt ja õnnelikult. “Laululahing” on üks igavene kihvt üritus ja võrratu kogemus,” sõnas ta.

Dirigendi meelest on tegemist väga hea meelelahutussaate, mitte konkursiga, ja seda võiksid järgmisel hooajal oma nahal proovida teisedki koorid. “Kadrina kirikukoorile on “Laululahing” läbitud etapp, aga Kadrina marki peab ju hoidma,” arvas Peäske.

21 lauljaga Kadrina kirikukoori repertuaaris on peamiselt vaimulik muusika, eesti muusika, eesti koorimuusika, reipad vennastekoguduse laulud, teiste rahvaste rahvalaulud, esitatud on ka poplaulude töötlusi.

Kirikukooril seisab ees suvine kiire kontserdiperiood, mis algab nelipühade ja praostkonna päevaga. Koos teiste “Laululahingu” kooridega antakse kontsert Tallinnas Raekoja platsil ja Tartus Vanemuises, millest tehakse ka telesaade. “Puhata saame ehk veebruaris,” arvas Anne Peäske.

Ivo Linna, kellega koos esitasid koorid kolmanda vooru laulu, hindas “Laululahingu” muhedaks saateks. “See pole üle pingutatud, selles puudub liigne sõnavaht ja naljategemise üritamine. Samuti pole tunda vastikut võistluspinget, et tahaks ära teha,” ütles Linna.

Kooride tutvustusi, blogisid, fotosid, laulude videoklippe, meediakajastusi ja “Laululahingu” uudiseid saab vaadata ETV kodulehel www.etv.ee/laululahing.

Oma blogis arvas Kadrina kirikukoor “Laululahingus” “langenute” kohta: “Tee teie haudadele saab olema igaveseks sillutatud noodipuruga ega rohtu iialgi. Olgu tulevased viisid teile kerged!”

Virumaa Teataja, 6. mail 2008 

Üks kommentaar artiklile “6.05 Kadrina kirikukoor võitles “Laululahingus” vapralt”

  1. Von Risbieter ütleb:

    Ta võitleb hästi! Vapralt! Ma võtan ta oma teenistusse!

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)