Esileht » Online » Online artiklid »

6.02 President andis riiklikud autasud

06.02.2008 | | Rubriik: Online artiklid

President Toomas Hendrik Ilves kirjutas täna alla otsusele, millega andis seoses iseseisvuspäevaga ja Eesti riigile osutatud teenete tunnustamiseks 268 Eesti Vabariigi kodanikule või välismaalasele riiklikud autasud.

“Oma riigi 90. aastapäeva eel tänab ja austab Eesti riiklike autasudega inimesi, kes oma tegevusega on aidanud kaitsta, hoida ja edendada Eesti Vabariiki,” kirjutas president Ilves otsuse eessõnas.

“Eesti Vabariik püsib meie kodanike julgusel ja teotahtel. Eesti Vabariik püsib inimestel, kes on pühendunud oma kutsetööle, ühiskondlikule tegevusele ja oma peredele,” rõhutas riigipea. “Eesti tänab arste, õpetajaid, teadlasi, kohaliku elu eestvedajaid, kultuuritegelasi, vabadusvõitlejaid, politseinikke, kaitseväelasi ja riigiametnikke nagu ka inimesi, kelle tegevus on aidanud meil iseseisvuse taastamise järgselt võimalikult kiiresti oma riik tugevaks muuta.”

President Ilves pöördus ka Eesti sõprade poole välisriikides: “Eesti Vabariik tänab meie sõpru ja toetajaid maailmas, kes läbi oma tegevuse on aidanud selgitada ja toetada meie taotlusi, kes on aidanud Eesti häälel kõlada ja meie unistustel teoks saada.”

Teiste hulgas on autasustatud  Valgetähe IV klassi teenetemärgiga EELK õpetaja emeeritus Juta Siirak – kohaliku ja kirikuelu edendamise eest ning   E.E.L.K. USA Esimese praostkonna praost Thomas Vaga – eestluse hoidmise eest USAs ja kirikuelu edendamise eest.

Valgetähe IV klass

Valgetähe IV klass

Allikas: Vabariigi Presidendi kodulehekülg

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)