Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

5.08 Häädemeeste- Toronto-Häädemeeste

05.08.2007 | | Rubriik: Online artiklid

Juulikuu viimasel pühapäeval jättis õp. Marek Roots jumalaga Peetri kogudusega, olles neid ustavalt teeninud 10 kuud.

Siiasaabunud noore perekonna silmnähtav muudatus oli aset leidnud kõige noorema, pisitütre Hanna-Mirjami juures. Kui ta siia saabus, võttis ta liikumisel abiks jalgadele ka käed — kuid nüüd ta juba astus, õigemini jooksis, kindlal sammul isa juurde altarisse, mida ema siiski takistas, protestile vaatamata.

Õp. Marek Roots ütles kirikulistele, et nende perekonna elus on need 10 kuud olnud üks imeline aeg — täis hoolitsevat abi siinsete eestlaste poolt. Kuigi kaugel kodumaast ja kodupaigast, on nende pere end siin koduselt tundnud ja see on kindlasti olnud üks parimaid ajajärke nende elus.

Oma jutluse sõnumis tõi õp. Roots kuulajate silme ette valguse tähenduse maailma loomisel. Saagu valgus — ja valgus sai! Ilma valguseta ei ole elu. Vaadeldes suurlinna Toronto tuledesära siia saabudes lennuki maandumisel, lõi see iseäraliku tunde.

Jumala valgus on siiski rohkem kui valgus. Seda valgust ei ole inimkond täielikult vastu võtnud ja paljud elavad veel pimeduses. Annaks Jumal, et tema valgus võiks olla valguseks ka meile, lõpetas õpetaja.

Jumalateenistusel teenis veel peapiiskop dr. Andres Taul ja orelil vanameister dr. Roman Toi.

Kohvilaud

Peale jumalateenistust siirdusid kirikulised allsaali. Neid saabus sinna üle ootuste rohkem. Seekordse õpetaja pere lahkumise koosviibimise oli korraldanud koguduse segakoor Cantate Domino.

Meie koguduses teeninud õpetajad on kõik olnud rohkem kui kiiduväärt. Nad on olnud suured sidemehed siinsete eestlaste ja kodueestlaste vahel. Eestlaste elukorraldus võib olla erinev, kuid iga õige eestlase südamesopis on see väike nurk Soome lahe kaldal kõige tähtsam paik maailmas.

Viimased kolm õpetajat — Ants Tooming, Mart Jaanson ja Marek Roots — on jätnud Cantate Domino südamesoppi kõige suurema tänutunde, sest neil oli koori püsimisel hindamatu abi. Oleme kahjuks pidanud teid kõiki tagasi saatma.

Lühikese sõnavõtuga rõhutas Cantate Domino abiesimees Kalju Kaur Marek Rootsi ja tema perekonna siinviibimise tähtsust, öeldes, et see ei piirdunud mitte ainult Peetri kogudusega, vaid ulatus kogu praostkonnale ja eestlaste ühiskonnale üldse.

Roosad roosiõied sai Hanna-Mirjam, valged Pirjo ja punased Marek. Need andis üle Nelly Hubel koos Kalju Kauriga Cantate Domino poolt. Samuti anti üle terve rida õnnesoove.

Õpetaja dr. Andres Taul iseloomustas siinviibinud õpetajaid, öeldes, et neis kõigis oli midagi, mis on nad meile meelde jätnud. Esimene saabuja Jaan Nuga — pikad juuksed ja nende poleemika, Jaan Tammsalu — kassid jne. Marek Rootsiga koostöö on olnud nauding.

Kas meile saabub järjekordne õpetaja Eestist — tal ei olnud veel võimalik seda öelda. Kõneleja avaldas veel lootust, et kogudus kutsub kord tagasi külla Pirjo Rootsi, kes on täisõigusega EELK õpetaja. Siis kuuleme Rootside pere teise poole kuulutust.

Õp. Marek Roots tänas kõiki kohalviibijaid ja koguduste liikmeid südamest tulnud tänusõnadega ning ütles, et nad viivad siit kaasa parimad mälestused.

Aino Müllerbeck tervitas arhiivitoimkonna poolt ja värsivormis tervituse ütles Nelly Lind.

Pidulaud oli korraldatud naisringi ja Cantate Domino naispere poolt Helju Salumetsa (haigestus) ja Lehta Greenbaumi juhatusel. Nende ja kõikide teiste vabatahtliku abi kiituseks puuduvad sõnad. Tänutäheks sai Lehta siiski ilusad punased roosid. Ja muidugi — suupistete, kohvi ning kookidega kohvilaud oli suurepärane.

Kahjuks puuduvad meie koosviibimistelt noored (üksikuid ikka leidub), vanemad tegijad aga väsivad. Oleme siiski õp. Marek Rootsi ja ta pere väärikalt Häädemeestele tagasi saatnud.

 

Eesti Elu, 3. augustil 2007

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)