Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

5.05 Pauluse kiriku sihtasutuse juhataja ei usu tahtlikku rünnakut

05.05.2008 | | Rubriik: Online artiklid

Tartu Pauluse kiriku sihtasutuse juhataja Elo Süld põlenud akna juures. Foto: Postimees

Tartu Pauluse kiriku sihtasutuse juhataja Elo Süld ei usu, et kiriku järjekordne süütamiskatse oleks planeeritud rünnak.

Elo Süld ütles intervjuus Kuku raadiole, et kindlasti ei saa tänast väikest põlengut seostada kolm aastat tagasi toimunud süütamisega.

Süld lisas, et ilmselt oli seekord tegemist huligaansusega, mingeid planeeritud rünnakuid ta ei usu. Samuti märkis Süld, et kirik ei ole ka mingeid ähvardusi saanud. Samas näitas järjekordne põleng Sülla arvates taaskord vajadust Pauluse kirik täies ulatuses renoveerida, siis saaks kogu hoonele paigaldada tänapäevased turvasüsteemid.

Mart Reiniku gümnaasiumi valvur avastas varahommikul poole nelja ajal, et keegi on süüdanud Pauluse kiriku tagaküljel ühe akna. Tuli kustutati kiiresti ja suuremat kahju sellest ei sündinud.

Kõigil inimestel, kes täna varahommikul kiriku juures liikumist märkasid, palutakse sellest teada anda politseile.

Tartu Pauluse kirik oli tules 2005 aasta 5. aprilli öösel. Põles kiriku raamatupood, mis hävis koos sisustusega ja raamatutega. Kogu kirik sai suitsukahjustusi.

Tartu maakohus mõistis 2006 aastal 34aastase Albert Pau Tartu Pauluse kiriku süütamise eest neljaks ja pooleks aastaks vangi. Pau viibib kinnipidamisasutuses ka praegu.

Tartu Postimees, 5. mail 2008

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)