Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

5.05 EELK avaldab tunnustust teenekatele

05.05.2008 | | Rubriik: Online artiklid

Eesti Evangeelne Luterlik Kirik avaldab tunnustust teenekatele kiriku töötegijatele ja toetajatele. Enamikule autasustatutest annab peapiiskop Andres Põder teeneteristid ja aukirjad üle pidulikul tänujumalateenistusel pühapäeval, 11. mail   kell 17 Tallinna Piiskoplikus Toomkirikus.

Teeneteristi II järgu on pälvinud Jüri Ehasalu, Osavald Lend ja Raido Rüütel, teeneteristi III järgu Ülo Kalm, Raimo Kivistik, Osvald Lõiv, Harald Nugiseks, Mari-Ann Oviir, Jaan Palumets, Enno Poolen, Helmi Põldma, Üllar Salumets, Hilma Talvar, Endel Teder, Heinola Vaasa ja Taimi Välba.

Aukirjad saavad Õnneleid Berg, EELK Misjonikoor, Ants Joller, Kirkon Lähetystöen Keskus, Vambola Liin, Õilme Liin, Lea Nõmm, Ester Paenurm, Rein Suija, Enno Tanilas, Hugo-Voldemar Tuutma, Anu Väliaho, Juha Väliaho ja Siiri Överus.

Dr Kalle Kasemaale antakse üle EELK 2007. aasta kirjastuspreemia. Aasta lastetöötegija tiitli saab Signe Aus ja aasta noorsootöötegija tiitli Lehte Jõe.

EELK teeneterist antakse kiriku töötegijale, kes on eriti pikaajaliselt või väljapaistvalt teeninud Eesti Evangeelset Luterlikku Kirikut või isikule, kes on osutanud EELKle silmapaistvaid teeneid. EELK aukiri on tunnustuseks neile, kellel on teeneid mõnel EELK tegevusalal või koguduse töös või kes, olemata EELK liige, on kaasa aidanud selle tegevusele.

EELK Konsistoorium, 5. mail 2008

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)