Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

5.04 Praegusest Mustamäe lastekodust võib tulevikus saada pühakoda

05.04.2007 | | Rubriik: Online artiklid

 

Eesti Evangeelne Luterlik Kirik (EELK) ja Mustamäe linnaosa valitsus soovivad Tallinna ühte suuremasse elamupiirkonda pühakoda rajada. Üks võimalik asukoht on praegune lastekodu.

Mustamäe linnaosa vanema Kalle Mihkelsi sõnul oleks parim koht väikese kiriku ehitamiseks Sõpruse puiestee ja Ehitajate tee ringristmiku lähedusse jääv haljastatud plats.

Koht on juba seepärast hea, et sinna pääseb hõlpsasti ligi nii trolli kui ka bussiga. Samas kõrval asuva Lukoili tankla juures paikneb praegu rendile antud parkla, mille võiks tulevikus avalikuks parkimiskohaks muuta.

Kirik pooldab

Linnaosavanem märkis, et praegu on sellel kohal küll roheala, kuhu ehitada ei tohi, kuid kiriku püstitamiseks võiks planeeringu siiski üle vaadata. Tõenäoliselt võtab see aga aega.

Palju kiiremini võib Mihkelsi sõnul lahenduse leida idee rajada pühakoda praeguse Mustamäe lastekodu hoonesse Kadaka tee ääres. Maja võiks saada mitu otstarvet.

Kahetiivalise rajatise ühes osas hakkaks paiknema lasteaed, teises tiivas saaks arendada tööd noorte ja lastega ning praegusest suurest saalist kujuneks ilus jumalateenistuste pidamise koht. Samas majas võiks olla ka väike hostel.

Mihkels on Mustamäe lastekodu ümberkujundamise teemal rääkinud piiskop Einar Soone, laste ja noorsoo ühenduse juhatuse esimehe Jaan Tammsalu ja ka Kaarli koguduse esindajatega, sest Mustamäe jääb just selle koguduse teeninduspiirkonda.

Linnaosavanem selgitas, et Mustamäe lastekodus elab praegu suhteliselt vähe lapsi ning nendele on rohkem kui 5000-ruutmeetrise pinnaga maja liiga suur. Seetõttu oleks hea, kui seal perepõhimõttel elavad lapsed ja nende kasvatajad ehk niinimetatud emad ja isad oleks võimalik paigutada erinevatesse korteritesse.

«Eks meil on nende lastega olnud siin teatud probleeme, kui nad kõik koos elavad,» kinnitas Mihkels. «Eraldi korterites saaks kasvatajate väitel selliseid asju kindlasti vähendada.»

Linnaosavanema sõnul suurendaks mitmeotstarbelise kooskäimiskoha rajamine ka Mustamäe turvalisust, sest lastel ja noortel tekiks võimalus päeval kusagil olla ning endale huvitavat tegevust leida.

Kuna lastekoduhoone kuulub linnale, saab ainult linnavalitsus otsustada, mis majast edasi saab. Praegu seal elavatele lastele võiks korterid leida samuti linn.

Kohtumistel kirikutegelastega on Mihkelsi sõnul tekkinud mõte, et eluasemed võiksid osta võimalikud rahalised toetajad. Linn võiks aga lastekodu maja kirikule näiteks 99 aastaks sümboolse hinnaga rendile anda.

Loodavad linnale

Mustamäe lastekodu hoone on linnaosavanema hinnangul suhteliselt heas korras, aga selle ümberkujundamine nõuab ikkagi mitukümmend miljonit krooni.

Kaarli koguduse asjadevalitseja Sven Torpel kinnitas, et koguduse esmane eesmärk on kirikuhoone kordategemine. Mustamäe lastekodu majast on aga kogudus ka huvitatud, et rajada sinna lasteaed.

«Kaarli kogudusel on küll pisike lasteaed Toompuiesteel, kuid see on juba kitsaks jäänud,» ütles ta. «Oleme uurinud maad, et leida linnaosades ruume lasteaiaks. Mustamäe on pakkunud konkreetset võimalust, kuid see on suur maja ja nõuab palju raha. Praegu on veel vara öelda, mis sellest hoonest kujuneda võiks.»

 

Postimees, 5. aprillil 2007

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)