Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

5.04 Kogudus avaldab suurel reedel kontserdiga tänu

05.04.2007 | | Rubriik: Online artiklid

 

Suurel reedel, 6. aprillil kell 18 algab Viljandi Pauluse kirikus kontsert «Tänuavaldus/Thanksgiving», millel esinevad Rebecca Kontus ja Henri Peipmani trio.

«Selle kontserdiga avaldame tänu kõigile, kes toetasid Pauluse kiriku altaripoolse kroonlühtri renoveerimist,» lausus koguduse õpetaja Mart Salumäe. «Lühter on uuesti üleval 19. märtsist.» Kui algul oli korrastamiseks planeeritud 24 600 krooni, siis tegelik kulu oli märkimisväärselt suurem.

«Kui lühter maha võeti, selgus, et selle seisund on palju hullem, kui algul oli tundunud,» selgitas Salumäe. «Õnneks kogunes annetusi loodetust rohkem.»

Kontserdi korraldaja Aivar Trallmann Muusika Viljandi Büroost ütles, et kavas on Bach, Pärt, Peipman, improvisatsioonid, vaimulikud ja ilmalikud laulud, siirad mõtted ning sügavad tunded.

«Otsa koolis pop-džässi erialal laulu õppiv Rebecca Kontus võitis kuu aega tagasi Riias peetaval mainekal džässifestivalil lauljate hulgas kolmanda koha,» tutvustas ta solisti.

Trio juht, Austraalias sündinud eestlane Henri Peipman on õppinud Sydney konservatooriumis klaverit, arranžeerimist ja kompositsiooni. Praegu töötab ta Sydney konservatooriumi õppejõuna ja mängib pianistina kümneliikmelises ansamblis.

Henri Peipmaniga koos musitseerivad Taavo Remmel (kontrabass) ja Ahto Abner (löökpillid).

Kava «Tänuavaldus/ Thanksgiving» kontserte on Eestis ainult kaks: Viljandi Pauluse kirikus ja päev varem Tallinnas Estonia talveaias.

KONTSERT

«Tänuavaldus/Thanksgiving»

6. aprillil kell 18 Viljandi Pauluse kirikus

Rebecca Kontus — laul

Henri Peipman — džässklaver

Taavo Remmel — kontrabass

Ahto Abner — löökpillid

Sakala, 5. aprillil 2007

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)