Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

5.04 Kiriku metsa raiunud endine kogudusejuht astub kohtu ette

05.04.2007 | | Rubriik: Online artiklid

 

Teisipäeval arutatakse Jõgeva kohtumajas Äksi luterliku koguduse endise juhatuse esimehe Harald Raukase kriminaalasja, mis sai alguse enam kui kaks aastat tagasi tehtud arvatavalt ebaseaduslikust metsaraiest.

Meest süüdistatakse puude ja põõsaste ebaseaduslikus raies, millega tekitati keskkonnale olulist kahju. Selle eest võib karistada rahalise karistuse või kuni kolmeaastase vangistusega.

Samuti sai ta süüdistuse omastamises – valduses oleva võõra vallasasja või isikule usaldatud muu võõra vara ebaseaduslikult enda või kolmanda isiku kasuks pööramise eest. Selle eest võib mehele määrata rahalise karistuse või kuni üheaastase vangistuse.

Et mees nõustus lühimenetlusega, saab ta tõenäoliselt kergema karistuse.

Raukas organiseeris ligi viie hektari suurusel alal Jõgeva- ja Tartumaa piiril Tabivere vallas Äksi kiriku lähedal lageraie, ehkki Jõgevamaa keskkonnateenistuse kooskõlastatud metsateatis lubas harvendusraiet.

Raukas on nimetanud kriminaalasja algatamist liialduseks, kahtlustades poliitilist tellimust. Ta leidis, et kuna raiutud mets polnud Tabivere vallavalitsuses arvel metsamaana, on seaduserikkumine vaieldav.

Kohtus on võimalus harilikuks menetluseks või lühimenetluseks. Viimase puhul langetab kohtunik otsuse toimiku põhjal ilma kohtulike ülekuulamiste ja vaidlusteta.

Postimees online, 5. aprillil 2007

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)