Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

4.05 E.E.L.K. USA Esimese praostkonna sinodi kokkutulek

04.05.2007 | | Rubriik: Online artiklid

Sinod toimus Lakewoodis, N.J., 28. ja 29. aprillil. Sellest võttis osa ka Kanada praost Hannes Aasa ja abiõpetajana Torontos viibiv õpetaja Marek Roots. Mõlemad esinesid referaatidega koosolekupäeva lõpetuseks. Praost Hannes Aasa teenib Esimese praostkonna E.E.L.K. Buffalo Pauluse koguduses USAs.

E.E.L.K. USA Esimese praostkonna poolt annetati Kanada praostile Hannes Aasale kuldrist, mida oli kandnud hiljuti igavikku lahkunud teeneline õpetaja Rein Neggo (Los Angeles, California).

Sinodil viibisid ja teenisid peale eelpoolmainitud Kanada õpetajate USA Esimese praostkonna praost Thomas Vaga, abipraost Jüri Pallo (Los Angeles, CA), praost Tiit Salumäe (Eestist USAs viibiv praost ja Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku (EELK)  assessor, kes teenib praegu Eesti Evangeeliumi Luteri Usu Kiriku (E.E.L.K.) Baltimore’i, Washingtoni ja Seabrooki kogudusi) ning õpetaja Markus Vaga (praostkonna vikaarõpetaja).

Sinod oli edukas ja toimus eriliselt heas koostöövaimus. USA Esimesse praostkonda kuulub 14 eesti kogudust Ühendriikides. Suuremalt osalt olid kohal ka koguduste esindajad.

Sinodi koosolekule järgnes pühapäeval pidulik armulauaga jumalateenistus, kus teenisid kõik kuus õpetajat.

Eesti Elu, 4. mail 2007

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)