Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

31.05 Türi kirikus näeb saksa teoloogile pühendatud näitust

31.05.2007 | | Rubriik: Online artiklid

Pühapäeval kell 18 avab Türi Püha Martini kirik näituse «Mu süda, ärka üles – Paul Gerhardt 400», mis on pühendatud saksa teoloogi ja luuletaja 400. sünniaastapäevale.

 

Domus Dorpatensise tegevjuht ja üks näituse koostaja Kristel Neitsov sõnas, et Paul Gerhardt (1607 – 1676) on teoloog ja luuletaja, kelle looming on väga armastatud. «Kuigi ta ei kirjutanud palju, säilinud on vaid 139 saksakeelset ja 15 ladinakeelset teksti, on siiski suur hulk veel tänapäevalgi paljude maade kirikulauluraamatutes kasutusel,» lausus ta.

Eesti keelde on tõlgitud 50 laulu, millest 20 leiab ka EELK kiriku laulu– ja palveraamatust. Neitsov sõnas, et ühed tuntumad laulutekstid on «Mis vaevab sinu südant», «Oh, Jeesus, Sinu valu» ja «Mu süda, ärka üles».

Näitusel on lisaks Paul Gerhardti elulooandmetele ja tema loominguga seotud teabele teavet tema kaasajast.

Vitriinides näeb vanu laulu– ja koraaliraamatuid. Näituse avab Järva praost Teet Hanschmidt. Külastada saab seda 3. juulini.

Järva Teataja, 31.mail 2007

6 Kommentaari artiklile “31.05 Türi kirikus näeb saksa teoloogile pühendatud näitust”

 1. Külaline says:

  oleks pidanud tegema näituse hoopis Tüüringi Elisabehtist.

 2. Külaline says:

  pühapäeva kooli õpilasi huvitab teoloogia,näitustest kirjutab õhtuleht.kas neitsi maarja tõusis lihalikult taeva,nagu katoliku kirik väidab,kas aborti võib teha ja pederaste laulatada.miks jeesus lasi ennast 30 aastaselt ära tappa,kui ta tark poiss oli.80 aastaseks elavad professorid,paul ariste ega evald saag küll suitsiidi ei teinud noorte meeleheaks.neid asju aruta siin,siis keegi loeb ka su lehte.kivirähki ahoi ritsirahvas osta naljanurka ja õunapuu on audoktor esilehel.mis muned,tahad kiivitile seltsiks minna või ateist.

 3. Külaline says:

  jehoova tunnistajad leiavad raha,et lektüüri jagada tasuta,miks teised usud nii vaesed on,et jumala sõna müüvad.kas jumal neid siis ei soosi või on ise vähe tehtud populaarsuse võitmiseks.kirikus istub 3 vanainimest pühade ajal,telekast näitas.kurjategijat tuleb kasvatada,enne kui ikooni vargile läheb,pärast on hilja kui kirikul uks lääpas.

 4. Külaline says:

  vabandage, 7.44 kirjutaja, aga mis see kõik siia puutub?

 5. Külaline says:

  kihelkonnal elab pime mees,kes mööda piksevarrast kiriku seina mööda üles ronis kasti veini peale,nüüd on ta peldik sitane,korter kütmata ja telefon läbi lõigatud.andis kokale hooldekodus peksa kehva mannapudru eest,kabes teeb kõigile nägijatele purupurjus ka pähe.poe juurest ajab valla vanem minema limonaadi limpsjad,pidi mandrirottide ja hiidlaste jaoks pink olema pandud.vedruka talu on mulk last võssa kasvada,sipelgapesa ukse ees.

 6. Külaline says:

  viikingite ajast räägi,kuidas saarlased ristisõna levitajaid mättasse lõid lihulas ja saares.igast suunast germaani hõimu poolt tuli rünnak,et eesti ära vallutada,usuga pole siin midagi seost,seda seletagi,et pähe tahtsid istuda.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)