Esileht » Online » Online artiklid »

31.03 YouTube sai kristliku väikevenna

31.03.2007 | | Rubriik: Online artiklid

 

Ameerikas avati YouTube’ile sarnanev lehekülg GodTube, mille sisuks on nagu nimigi ütleb – kristlus, teatab Postimees online. GodTube’i kasutajad saavad panna üles videoid, mis on kristlust toetavad. See aga ei ole ainus, mis neid YouTube’ga seob.

GodTube on üsna suurel määral YouTube’i kloon. Seda näeb juba lehekülgede logosid vaadates. Samuti on sarnased lehekülgede tunnuslaused: YouTube’i «Broadcast Yourself» («Lase end eetrisse») ning GodTube’i «Broadcast Him» («Lase tema eetrisse»).

Ameerika nädalakirja Newsweek andmetel on lehekülje käivitajaks 38-aastane Chris Wyatt. Dallase teoloogilise seminari tudeng, kes on varem olnud teleprodutsent, elas 1999. aastal üle autoõnnetuse ning pärast seda hakkas ta ema soovitusel kristlaseks. Pärast seda on ta olnud seotud mitmete kristlike internetilehekülgedega. Eelmisel aastal lõi ta kristlusele suunatud turundusettevõtte.

Samal ajal ostis 400 USA dollari (üle 4700 krooni) eest GodTube.com aadressi kasutamisõiguse ja ehitas lehekülje demoversiooni. Saksa ajalehe Welt Kompakt andmeil kannab lehekülje tehnilise poole eest hoolt Bigjumpmedia, kelle tehniliste vahenditega jõuab ajalehe teatel kasutajateni ka YouTube.

GodTube tehti kasutajatele kättesaadavaks jaanuaris, kuid praeguseni ei ole seda ametlikult avatud ning tegemist on testversiooniga. Leheküljel on päevas praegu umbes 60 000 kasutajat, seega YouTube’i miljonite kasutajatega seda praegu veel võrrelda ei saa. Samuti on kõik klipid inglisekeelsed, mis teeb leheküljest veel keelebarjääriga seotud veebilehekülje, kuid nõnda alustas ka YouTube.

Populaarseimate videoklippide hulka kuuluvad GodTube’s Ameerika tuntud preestri Ray Comforti jutlus sellest, kuidas banaan on kindlasti jumala looming, paroodiad sellest, kas kristlaseks olekut peaks reklaamima ning kaheksa põhjust, miks seda mitte teha. Samuti võib näha videosid sellest, kuidas Ali ja Ahmed otsustasid islamiusu kristluse vastu vahetada või neid omavahel segada ning kahtluse alla seatakse evolutsiooniteooria.

Kasutajate suurimaks lemmikuks on aga hip-hop hümni «Baby Got Back» järgi tehtud lauluvideo «Baby Got Bible». Näiteks on videos sõnad: «Kui rääkida headest raamatutest, siis Stevie Kingi raamatud Piibliga ei võistle.» (Silmas on peetud Stephen Kingi ulmeromaane.)

GodTube’i veebileht annab teada, et nende missiooniks on kasutada internetitehnoloogiaid ühendamaks kristlasi edendama ülemaailmset evangeeliumi.

GodTube jätkab trendi, mille alustajateks on Conservapedia ja Famster. Esimene täidab kristlikest loojate sõnul lünka, mis Wikipedia on oma liberaalsuses täitmata jätnud ning Famster pakub konkurentsi populaarseimale suhtlemisportaalile MySpace, olles aga rohkem kontrollitud.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)