Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

30.08 Kirik ehitab Kentmanni tänavale tornidega maja

30.08.2007 | | Rubriik: Online artiklid

Eesti Evangeelne Luterlik Kirik (EELK) ja Merko Ehitus ehitavad Kentmanni tänava ja Rävala puiestee ristmiku juurde kõrghoone, mille alumised korrused jäävad äride ja büroode ning ülemised korterite päralt.

EELK kantsler Mati Maanas ütles, et Kentmanni tänava ääres olevale tühjale krundile on juba aed ümber tõmmatud ning selle Sakala-poolses otsas majaehitamise tööd pihta hakanud.
Esialgsete plaanide järgi peaks kahe 15-korruselise torni ja madalama seitsmekorruselise osaga maja rajamine võtma aega 20 kuud ja valmis saama 2009. aasta kevadel.
Kirik annab maa

Tähelepanuväärne on maja juures see, et kahe umbes 50 meetri kõrguse torni vahelt hakkab tulevikus kulgema Rävala puiestee pikendus, mistõttu maja lõigatakse sealt kaheks.
Millal linn Pärnu maanteeni kulgevat Rävala puiestee pikendust tegelikult rajama hakkab, on teadmata, kuid arendajad arvestavad selle ehitamisega.

Tallinna linnaarhitekt Endrik Mänd lausus, et Rävala puiestee pikenduse suundumine Pärnu maanteele on kaardi peal määratud ja selle täpne kulgemine on teada. Linnavolikogus heaks kiidetud teedeehituse kavas pole Rävala puiestee pikenduse ehitamist ette nähtud vähemalt 2014. aastani.

Maanas märkis, et maja esimesed kolm korrust on mõeldud äridele ja büroodele ning neljandast korrusest ülespoole tulevad korterid. Ta lisas, et osa majast jääb kiriku kätte, kes hakkab sellelt tulu teenima.

Lõviosa majast läheb aga Merko valdusse – firma teenib seda müües tasa ehituskulud ja noolib kasumit. Maanase sõnul on uue kõrghoone krunt praegu kiriku oma.

«Meie panus projektis on maa, raha maja ehitamiseks meil endal pole,» lausus Maanas. Ta lisas, et hoone neelab umbes 200 miljonit krooni.

Veel aastaid tagasi plaanis kirik uut maja ehitada koostöös Arco Varaga, kuid Maanase sõnul ei jõutud tuntud kinnisvaraarendajaga kokkuleppele, mistõttu võeti asemele Merko

Maja madalamaks

Uut kõrghoonet ette nägev ala detailplaneering kiideti linnavolikogus heaks juba 1998. aastal ning algselt lubas see lausa 22-korruselist maja.

Kaks torni pidid kõrgematel korrustel olema ühendatud, kuid Maanase sõnul loobuti sellest põhjusel, et Kentmanni tänava äärde ei tekiks ühtset pikka majamassiivi.

Postimees, 30. augustil 2007

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)