Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

30.05 Katariina kiriku torn tahetakse huvilistele avada

30.05.2008 | | Rubriik: Online artiklid

 Võru Katariina kiriku torn avatakse. Foto: internet

TORN • Võru linnavalitsus peab plaani alustada ka Katariina kiriku kordategemist ning avada kiriku torn huvilistele tutvumiseks.

Linnavalitsuse arendusosakonna juhataja Aivar Nigol ütles, et ettevõtluse arendamise sihtasutusele (EAS) on tehtud eeltaotlus, et selgitada välja, kas Katariina kiriku torni ja kellasüsteemi korrastamiseks on võimalik toetust saada. Tema sõnul oli EASi vastus positiivne.

Suve teiseks pooleks on kavas põhitaotlus vormistada, enne aga ka Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku juhtidega ettevõtmise rahastuse üle aru pidada.

Mõte on avada Katariina kiriku torn huvilistele nii, et kellasüsteem oleks jälgitav, samuti panna tornis välja kiriku sünnilugu ja arengut tutvustav ekspositsioon. Katariina kirikul on väärtusi, millele tasub eraldi tähelepanu juhtida. Näiteks kas või nelja ilmakaare poole, st nelja sihverplaadiga ajanäitaja — sellise kella­ga kirikuid ei olegi nii palju.

Nigoli sõnul saaks Võru sel moel juurde uue vaatamisväärsuse, aga ka võimaluse linna tutvustada, sest kiriku areng on tihedalt linna arenguga seotud.

Võrumaa Teataja, 29. mail 2008

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)