Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Viimases Numbris »

3. augusti ajalehe tutvustus

03.08.2005 | | Rubriik: Viimases Numbris

Teeliste kirikute projekt on Eestis hästi käima läinud. Paljud kirikud on veel suve lõpuni avatud.
Tartu linn ei väsi rahvusvahelistest sündmustest; nüüd tulevad sinna hümnoloogid üle terve maailma, et pidada suurt konverentsi.

Viimsi Püha Jaakobi kirikut ehitatakse järk-järgult annetuste toel. Sihtasutuse nõukogu esimees Vello Vallaste kutsub inimesi üles aktiivsemalt toetama uue kiriku ehitust.
Tartus sai nurgakivi Kristliku Kodu uus õppe- ja noortekeskus.
Juhtkirjas mõtiskleb Kiriku Varahalduse juhataja Urmas Viima põllumaast: nii selle hinnast, kui viljakusest ja lõikusest.

Alar Kilp kirjutab islamiusku naistest peale Londoni pommirünnakuid. Samal teemal on artikkel ka Noha Mellorilt. Kolumnist Toomas Jürgenstein aga meenutab Vladimir Võssotskit ja toob paralleele suhtumisest temasse ning kirikusse.

Eesti Kiriku lugejad said sel suvel esimest korda võtta ette ühise kahepäevase reisi, kus seletusi jagas Jüri Kuuskemaa. Sihtpunkt oli Narva, teel külastati toredaid asulaid ja kogukondi Peipsi ääres. Rita Pokk kirjutab huvitavast reisist veel ka järgmises lehes.

15. augustil algab suvise kirikuelu üks uus suursündmus; Brigitta kloostrifestival, mille korraldajaks Tallinna Filharmoonia koostöös Pirita kloostriga. Viie päeva jooksul pakutakse muusikalisi elamusi mitmele maitsele.
15. augustil peetakse traditsioonilist Maarjapäeva konverentsi Tartu Maarja koguduses, kus kõneldakse ristimisest.

Veel teinegi reisijutt saab selles lehes alguse; peatoimetaja Sirje Semm külastas Ameerika eestlasi.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)