Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

3.12 Vabariigi juubeliaasta avakontsert Tiirimetsas jagas kirikuvalgust

03.12.2007 | | Rubriik: Online artiklid

Reedel sai alguse Eesti Vabariigi juubeliaasta suur üritustesari “Kutse sünnipäevale – pidukontsert minu kihelkonnas”. Saare maakonnas toimus esimene kontsert Tiirimetsa kirikus, kus esinesid Kallemäe kooli ja selle Kuressaare filiaali õpilased, kes viisid pühakojast advendiküünalde süütamiseks kaasa põlevad küünlad.

Kontsert-jumalateenitust läbi viinud kirikuõpetaja Anu Konks süütas teenistuse lõpus küünlad ja andis need kahe kooli õpetajatele, et lapsed saaksid tagasi minnes süüdata advendiküünlad ka koolides.

“Olgu valgus säramas meie südametes, perekonnas, koolis, kirikus, kogu Eesti ühiskonnas,” sõnas Konks.

Pidukontsertide sarjas võib leida kontserte alates kohapealsete muusikakoolide õpilaste esinemisest kuni professionaalsete muusikute kontsertideni, mille stiil varieerub klassikalistest lauludest ja rahvamuusikast kuni kunstiliste kavadeni.

Tiirimetsa pühakojas kõlasid vaimulike laulude kõrval üldtuntud rahvaviisid ja jõululaulud, lapsed lugesid luuletusi. Ka lapsevanemad andsid oma osa.

Kuna sõna ei pruugi jõuda iga õpilaseni, siis kasutas Anu Konks jutluse pidamisel omapärast võtet – olulisemad kohad visualiseeris pildimaterjaliga.

Kirikuõpetaja rõõmustas, et vabariigi sünnipäevasarja avakontsert just Tiirimetsas toimus ning et seda olulist sündmust sai tähistada koos Kallemäe kooli ja Kuressaare filiaali õpilastega.

Sarja raames peetakse 121 kontserti üle Eesti, igas kihelkonnas ja maakonnakeskuses. Riigi, Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku ja Eesti pärimusmuusika keskuse koostöös aset leidvad kontserdid toimuvad kihelkonnakirikutes, kultuurimajades ning teistes muusika esitamiseks ja kuulamiseks sobivates paikades.

Infot kõikide juubeliaasta sündmuste kohta leiab veebilehelt www.eesti90.ee .

Oma Saar, 3.detsembril 2007

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)