Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

3.12 Teater astub kirikusse

03.12.2007 | | Rubriik: Online artiklid

Jõulude eel häälestavad Inspira noored näitlejad publikut armastuse lainele. Ellen Teemuse juhendamisel on Kuressaare Laurentiuse kirikus käimas Kuressaare Gümnaasiumi huvikool Inspira proovid Saalomini ülemlaulu tekstide põhjal koostatud näidendiga “Saalomoni ilusaim laul”.

Et lugu räägib armastusest inimese ja taeva ehk jumala vahel ning ligimesearmastusest, on Teemuse sõnul kirik just sobiv paik.

“Enne jõule tuleks inimesi üles kutsuda armastama üksteist, armastama loodust ja elu” rääkis lavastaja.

“Kirikus on teine kõla ja see on huvitav. On teine õhkkond. Tekst on sügavamõttelisem,” arvasid noored.

Piiblitekst on intrigeeriv, sest tegemist pole praeguse aja noorte kõnepruugiga. “See on väike väljakutse ka noortele näitlejatele, et seda teksti anda tunnetega ja tunda selle teksti andmisest mõnu, panna publikut seda kuulama. Väga tähtis on leida noortele erinevaid mängupaiku, et nad tunnetaksid iseenda võimalusi ja saaksid enesekindlust ega jääks edaspidi mitte kusagil hätta. Nad peavad tunnetama, et nad on tegijad ja võimelised tegema. Ennast peab armastama, siis suudad ka teisi armastada,” ütles Teemus.

Lavastuse helikujunduse eest hoolitseb Liana Vahter plokkflöödil. Näidendis osaleb 10 tüdrukut ja kolm poissi.

Esmaettekanne on 11. detsembril kl 13 ja kl 18. Mängitakse veel ka Rohu tänava kirikus ja Orisaares. Tükk sobib aga mängimiseks terve talv läbi ja miks mitte kevadel ja suvel.

Meie Maa, 3.detsembril 2007

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)