Esileht » Online » Online artiklid »

3.12 Tähelepanu all on ristimise väärtustamine

03.12.2007 | | Rubriik: Online artiklid

Pühapäeval, 2. detsembril tegi  EELK peapiiskop Andres Põder Tallinna toomkirikus  teatavaks kaks uut algatust: ristimise teema-aastad ja uue leeriõpiku kavandi konkursi.

Peapiiskop kuulutas  EELK-s aastad 2008 ja 2009 ristimise teema-aastateks, mis  said alguse  eile, s.o 2007. aasta esimese advendiga ja lõpevad 2009 aasta igavikupühapäevaga. Ristimise teema-aastate juhtmõtteks on  "Uue elu allikale!" (Ilm 21:6)

Ristimise aastate eesmärgiks on ristimise väärtustamine ja teadvustamine nii meie kirikus kui ühiskonnas. „Suuname üheskoos oma tähelepanu  ristimise vaimulikule sisule, ristimise eelsele ning järgsele õpetusele  ja elule ristiinimesena,” ütles peapiiskop Põder.

 Ristimise õnnistuse mõistmiseks ja sellest osasaamiseks saab kasutada vestlusringe, koolitusi, õppematerjale, trükiseid, meediat, piiblitunde, konverentse, ristimis- ja palveteenistusi.

Kavas on koostada ja välja anda noorte leeriõpik, kirjandust ristitavale, risti- ja lapsevanemale. Kavas on välja anda  kristlikku kasvamist, kasvatamist ja pereelu toetavaid materjale

Peapiiskop kutsus üles omapoolsete algatuste ja annetustega ristimise teema-aastate projekti toetama.

Projekti on juba asunud toetama ka Soome Kiriku välisabi. Peapiiskop julgustas, et kohapealsetele ettevõtmistele, mis projekti lülitatakse, võib taotleda lisafinantseerimist.

Ristimise teema-aastate infot hakkab edaspidi saama ka EELK kodulehelt

„Ristimine – Jumala armu imeline kingitus – on muutnud ja muudab inimesi uueks, paremaks ja lootusrikkamaks, annab osaduse Jumalaga,”  ütles peapiiskop ja kutsus kõiki palvetama ristimise teema-aastate kordamineku eest.

Leeriõpiku kavandi konkurss

Ja otsese seosena ristimise teemaliste aastatega on uue leeriõpiku välja andmine. Peapiiskop märkis, et ehkki oleme juba mõnda aega iseseisvad, puudub meil seni oma noorte leeriõpik.

Ta kuulutas välja leeriõpiku kavandi konkursi eesmärgiga  välja selgitada töökavand, mille alusel valmiks EELK  leeriõpik  15-20aastastele noortele ja sellega kaasnev  metoodiline materjal leerikursuse läbiviimiseks.

Konkursitööd tuleb esitada 1. veebruariks 2008 EELK Konsistooriumisse, Kiriku plats 3, Tallinnas. Autoritega võetakse ühendust veebruari jooksul ja parimate autoritega sõlmitakse leeriõpiku koostamise leping. 

„Tahaksin uskuda, et uus õpik annab innustust noorte leerikoolis õpetamisele ja et see raamat jõuaks ka meie üldahariduslikesse koolidesse ning kodudesse.,” ütles peapiiskop.

Konkursitingimuste kohta vt täpsemalt: www.eelk.ee/ristimine 

Üks kommentaar artiklile “3.12 Tähelepanu all on ristimise väärtustamine”

  1. margor ütleb:

    …ja et see raamat jõuaks ka meie üldahariduslikesse koolidesse…

    Loodan, et hr peapiiskop peab selle raamatu kasutamisel silmas üldhariduskoolides valikainena pakutava religiooniõpetuse ainet. Sellisel juhul tahan teada, kas kaasatakse samaväärselt ka muude religioonide, näiteks islami, budismi, …, vastavateemalist kirjandust? Kas sellisel juhul religiooniõpetuse aine liiga mahukaks ei lähe?

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)