Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

3.08 Villem Reimanni kolleegium tegutseb

03.08.2007 | | Rubriik: Online artiklid

28. juulil möödus täpselt viis aastat Villem Reimani kolleegiumi asutamisest Kolga-Jaanis. Sel puhul peeti kirikus tänujumalateenistus. Järgnenud ettekandekoosolekutel räägiti suurmehe vaimsest pärandist. Kolleegium oli välja pannud ka stendi oma senisest tegevusest.

Ajalehe «Eesti Kirik» reporteri Juune Holvanduse teatel anti 2005. aastal kolleegiumi eestvedamisel välja kordustrükk August Palmi raamatust «Villem Reiman», eelmisel laupäeval oli aga elavalt kõne all peatselt ilmuva kogumiku kaanekujundus. Paari kuu pärast on oodata raamatut, milles on suurmehe seni avaldamata kõned, kirjavahetus, uurimused ja sõnavõtud.

Selle teosega seostus hästi kolleegiumi liikme, ajalooüliõpilase Tarmo Piiri ettekanne. Tema bakalaureusetöö põhineb Villem Reimani arvukal kirjavahetusel.

Ilm soosis päeva lõpetavat traditsioonilist jalgpallimatši Eesti Üliõpilaste Seltsi ja korporatsiooni Fraternitas Liviensis liikmete vahel. Korporatsiooni esindus võitis 7:3.

Kolleegiumi eesmärgid on koondada ja talletada Villem Reimani vaimset pärandit, propageerida tema rahvuslikke, ajaproovile vastu pidanud ideid ning hoida selle suurmehe mälestust.

Selle liikmete arv on Juune Holvanduse sõnul piibellik — kaksteist. Sinna kuuluvad Kristjan Raba, Piret Noorhani, Helir-Valdor Seeder, Mart Laar, Hovard Nurme, Tarmo Piir, Tarvo Siilaberg, Hando Runnel, Tiit Rosenberg, Peeter Tulviste, Tiia Tulviste ja Ants Tooming. Viimati nimetatu on juhatuse esimees.

Kolleegium toetab oma liikmeid ja kõiki, kelle tegevus on ühel või teisel viisil Villem Reimaniga seotud. Selleks tulevadki nad igal aastal kokku Kolga-Jaanis, kus Reiman töötas kirikuõpetajana ja rahvusliku tegevuse eestvedajana. Vahepeal peetakse koosolekuid teistes suurmehe elu ja tegevusega seotud paigus: Pärnus, Kõpu vallas, Tartus ja mujal.

Sakala, 1. augustil 2007

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)