Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

3.04 Sõlmiti Pauluse kiriku taastamise projekteerimisleping

03.04.2007 | | Rubriik: Online artiklid

 

EELK Tartu Pauluse kirikus kirjutati täna alla kiriku arhitektuurse ja sisekujunduse projekteerimislepingule, mille maksumus on 4,3 miljonit krooni.

Lepingu sisuks on kirikule arhitektuurse- ja sisekujundusliku projekti koostamine, autorijärelevalve teostamine ning muud projekti koostamiseks vajalikud projekteerimistööd ja teenused.

Juunis on kavas korraldada  riigihange projekteerimise eriosadele (küttesüsteemid, kanalisatsioon ja vesi, elektrisüsteemid, kandvad konstruktsioonid jne), mille eeldatav maksumus on 2,5 miljonit.

Projekt saab valmis 2008. aasta juunis. Ehitus- ja restaureerimistööd plaanitakse läbi viia aastatel 2008-2010.

Projekteerimistööde rahastamiseks  eraldas riik 2006. aastal 1,5 miljonit krooni,  pühakodade säilitamise ja taastamise programmist saadakse 1,5 miljonit  ning  Tartu linna selle aasta eelarves on  ette nähtud 3 miljonit krooni.

Pauluse kiriku taastamise sisekujunduse- ja arhitektuurikonkurss toimus möödunud aastal koostöös Eesti Arhitektide Liidu, Eesti Sisekujundajate Liidu ja Tartu Kultuurkapitaliga. Laekus kaks võistlustööd: Eesti arhitektuuribüroolt Mari Kurismaa OÜ (märgusõna „Puiestee“) ja Soome arhitektide Merja Niemineni, Kari Järvineni ning Markku Norsi (märgusõna „ELI EL“) töö. Konkursi võitis Soome arhitektide võistlustöö.

Kiriku taastamisel lähtutakse kolmest põhimõttest: Tartu Pauluse kirik on 1) pühakoda, 2) 20. saj arhitektuurimälestis ja Eliel Saarineni suurteos, 3) kontserdisaal, millest saab parim koht vaimuliku muusika suurvormide  esitamiseks. Pärast taastamist mahutab kirik kuni 300 esinejat ja üle 1000 pealtvaataja. Taastamisel väärivad erilist tähelepanu Eliel Saarineni kavandatud rõdud ja seinamaalingud.

2 Kommentaari artiklile “3.04 Sõlmiti Pauluse kiriku taastamise projekteerimisleping”

  1. Külaline says:

    pean sellel alal tegutseva inimesena ütlema – et kust küll tulevad sellised hinnad! Projekteerimisele 4 mijonit ???? Selle raha eest saab juba kiriku katuse tehtud!!! projekteerimine tavaliselt ikka nii 50 000 kanti, ehk ikka alla 100 000 krooni!!!!

  2. Külaline says:

    lisaks on siin artiklis nii palju kirjavigu…

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)