Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

29.09 Länik laulis kirikus

29.09.2007 | | Rubriik: Online artiklid

Äsja juubelit tähistanud Marju Länik on kirikus muidugi ennegi käinud – "Tavaliselt jõulu ajal, vahel ka mõnel laulatusel või matusel." –, kuid pühakojas andis ta kontserti neljapäeva õhtul esimest korda.

"Tegelikult olen sellest ammu unistanud," tunnistas Länik pärast esinemist Tartu Peetri kiriku õpetaja käärkambris end Eviani vee ja kahe šokolaadikommiga premeerides ning asju pakkides. "Igal pool ei saa ju lüürilisi ballaade nii palju laulda. Kirik on just koht, kuhu nad väga hästi sobivad."

Marju pole enda sõnul usklik, kuid: "Mul on jumalaga oma vahekord. Arvan, ta hoiab mul omamoodi silma peal."

Esimest korda säherdune 1,5tunnine kava: "Mu armsad kallid laulud läbi aegade unplugged-versioonis. Neist paljusid, nagu "Sind otsin", "Sind oodates" ja "Hingepeegel", polnud ma juba ammu laulnud."

Esimest korda ka saateduo Kammiste & Vanem: "Väga-väga hea valik. Antti Kammistega olen varemgi esinenud. Toomas Vanem oli mul ansamblis Kontakt, kus ta mängis just paljusid tänaseid laule, tookord küll elektrikitarril. Harmooniline muusikutepaar."

Aplausidest ning peaesinejale ulatatud lilledest juhtnööre saades lõpetati kolme lisapalaga. Marju Läniku lauljakarjääri rekord on kuus lisalugu.

Suurimale kuulajaskonnale (25 000 muusikasõpra Moskva Olümpia spordikompleksis) jäid tartlased reedel pea sada korda alla, mis aga ei vähendanud vastastikust rahulolu kuigivõrd.

Jaganud tänuks komplimente: "Hästi ilus kirik! Väga sümpaatne publik!" ja kandnud lillesülemi hõbedasse Toyotasse, andis koduteele asuja kirikuõpetajale võimaluse teha kriitikat: "Ega ma liiga valjusti?"

Õpetaja Mesilal polnud öelda ühtki manitsus- ega kahetsussõna.

SLÕhtuleht, 29. septembril 2007

2 kommentaari artiklile “29.09 Länik laulis kirikus”

  1. Külaline ütleb:

    too nüüd kikendi kökist raudrüü ja mine kitarriga kiriku võimendi ja kõlar kaasas.vilistad seal veits enne jutlust.raudrüü on turvalisuse huvides,sest usklikud hakkavad sind tõenäoliselt peksma.peeter võsa tegi vea,et läks ilma erivarustuseta palvetama katedraali

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)