Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

29.04 Valga kirik kogub remondiks raha

29.04.2007 | | Rubriik: Online artiklid

Valga Jaani kirik on 1. juunist esimest korda avatud teelise kirikuna. Kirikuõpetaja Heino Nurk püüab leida võimalusi, et kehvas seisus kiriku remondiks raha leida.

Image

Heino Nurk

Kuidas raha kogumine edeneb?

 

«Leian, et postkaardiprogramm õnnestub. Pühakojast ja selles leiduvatest kunstiväärtustest on tehtud kakskümmend fotot. Esimesed kaks on tänu Valga ettevõttele Vaier PT ja selle juhile Peeter Tootsile trükitud ja müügil. Ülestõusmispühast siiani on annetanud kokku 8500 krooni. Seni olid kaardid saadaval vaid kirikus, kuid turismiinfokeskus on need nüüd müüki võtnud.»

 

Kaartide trükkimine on kallis. Üks Valga ettevõte on oma käe ulatanud. Kuidas saaksid annetada teised soovijad?

 

«EELK Valga Peetri-Luke koguduse arveldusarve on Hansapangas 112 007 7776 (kood 767). Märkida tuleks sihtotstarve. Jätkuvalt saab annetusi teha kirikus ja koguduse kantseleis.»

 

Koguduse majas käib remont. Kui see korda saab, kas loodate kogudusele raha sisse tooma panna?

 

«Lähiajal, pärast remonti, saame hosteli avamisest rääkida. Juuli keskel on Valgas rahvusvaheline kirikumuusika suveakadeemia. Õpetaja tuleb Hollandist ja meie kiriku orelil tehakse meistrikursus. Majutame koguduse majja paarkümmend osalejat, kes tulevad Euroopa riikidest.»

 

Igal pühapäeval kell 10 on Valga Jaani kirikus jumalateenistus. Mis on homsel jumalateenistusel teisiti?

 

«See on kontsertjumalateenistus, kus esinevad kirikukoor Orjest ja noorteansambel Tartust. Toimub pühapäevane jumalateenistus nagu tavaliselt, kuid kantslis käimine jääb ära ja sel ajal esinevad koor ja ansambel. Norra koori kohta ei oska ma ette midagi öelda.

Mulle pole Norra luterlik pastor ja õppejõud Runo Lilleaasen isiklikult tuttav, kuid olen kuulnud, et ta on oma üliõpilastega meie diakooniamajas väga palju lastega tööd teinud. Tahan seda jätkata.»

 

Kas kontsertjumalateenistusele tulija peab ostma pileti?

 

«Ei. Küll aga läheb kontsertjumalateenistusel annetatud raha kiriku remondiks.»

Valgamaalane, 28. aprillil 2007

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)