Esileht » Online » Online artiklid »

29.04 Haapsalut külastas parun Volker von Buxhoeveden

29.04.2008 | | Rubriik: Online artiklid

Laupäeval, 26. aprillil külastas Haapsalut piiskopilinnuse ja toomkiriku rajaja järeltulija parun Volker von Buxhoeveden. Toomkiriku külalisraamatusse jättis ta järgmise sissekande:  “26. aprillil 2008 (üks päev enne kellade pühitsemist Haapsalus, Pali ja Lorenzi sünnipäeval) olen ma “meie” imeilusat lossi, asutatud 1279 Hermann II Buxhoevedeni poolt, külastanud ja praost Tiit Salumäe ja tema pere poolt vastu võetud. Stephan ja praost musitseerisid ja härra Pillak on meid nagu ikka saatnud. Selle unustamatu hetke eest me avaldame tänu. Volker parun von Buxhoeveden”.

Käisime kellatornis ja parun tundis suurt rõõmu uuete kellade valmimise üle ja avaldas tunnustust viimastel aastatel piiskopilinnuses tehtud tööde eest. Viimati külastas parun Haapsalut 2004. aastal  Haapsalu linna suursündmuse — 725. aasta juubeli puhul
 

President Arnold Rüütel autasustab parun von Buxhoevedeni

Parun Volker von Buxhoeveden on autasustatud Maarjamaa Risti V klassi ordeniga. Ta  pälvis kõrge riikliku autasu Eestile osutatud teenete eest. Sellel puhul ütles president Arnold Rüütel 20. juunil 2002. aastal Kadriorus: “Eestil on põhjust teid tänada selle eest, et olete suure pühendumusega aidanud Eestit Euroopale tagasi võita. Oli aeg, mil taasiseseisvunud Eestil ei olnud veel oma saatkonda Belgias. Teie olite see, kes siis meie välisesindusele külalislahkust pakkus. Tegite seda sõbralikust südamest ja omakasupüüdmatult. Hiljem olete Baltisaksa Kultuuriseltsi ja Eesti Arhivaaride Ühingu kaudu edendanud Saksa-Eesti kultuurisuhteid. Teie artiklid Eestist räägivad selget keelt Teie suurest kiindumusest Eesti vastu,” tunnustas president Volker von Buxhoevedeni teeneid.

Volker von Buxhoeveden pärineb Liivi- ja Eestimaa kuulsast suguvõsast, kes on seotud siinsete aladega juba sajandeid. Parun on olnud kaaskirjastaja mitmele Eestit tutvustavale raamatule, kujundanud näitusi ja kirjutanud maailma juhtivatesse turismiajakirjadesse artikleid Eesti kohta. “Minu jaoks ei saa olla kõrgemat autasu kui Maarjamaa Risti orden,” kinnitas parun von Buxhoeveden, viidates oma esiisa piiskop Alberti tegevusele. “Sellega sulgub kaar, mis ulatub keskajast tänapäeva.”

Parun Volker von Buxhoeveden on sündinud 1941. aastal Litzmannstadtis Saksamaal, 1966. aastal lõpetas õpingud Kieli ja Hamburgi kunstiülikoolides kujunduskunstniku ja graafikuna. Alates 1974. aastast tegutseb vabakutselise kunstnikuna ning on Eestiga koostööd tegeva Belgia firma Esticom kaasomanik.

Tiit Salumäe
Haapsalu koguduse õpetaja

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)