Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

28.12 “Valge gospel” toetas Käru kiriku katuse renoveerimist

28.12.2007 | | Rubriik: Online artiklid

22. detsembril esines Käru kirikus kontserdiga "Valge gospel" kolmekümneliikmeline WAFi muusikakooli gospelkoor Anneli Pilpaki juhatusel. Solistidena astusid üles mitmed tuntud noored lauljad, keda saatis ansambel Jakko Maltise juhtimisel.

Kärusse oli kohale tulnud üle kahesaja huvilise ning piletimüügist saadud tuluga toetati Käru kiriku katuse renoveerimist.

Käru koguduse õpetaja Andres Tšumakovi sõnul on kiriku katuse olukord aasta-aastalt pidevalt halvenenud. Tegemist on sindelkatusega, mida viimati uuendati 1960. aastal. Tänaseks on olukord selline, et mitmelt poolt katuse pinnakihtidest kumab kohati valgus läbi ning saju ajal päästab olukorra vaid pealmise katuse all olev laudiskatus.

Käru kirik on 1860. aastal ehitatud puithoone, mille katuse remondiga viivitamisel kannataks pühakoja üldine seisund.

Katuse renoveerimise projektiga on tegeldud 2004. aastast alates, mil teatati kiriku katuse halvast seisukorrast muinsuskaitseametile ja kultuuriministeeriumile ning nimetatud institutsioonid väitsid, et on Käru kiriku probleemi teadvustanud. Kärus loodeti, et katuse renoveerimiseks eraldatakse ka raha, ent seda ei järgnenud.

Et katuse seisundi pidev halvenemine ei andnud võimalust oodata, viis kogudus ise läbi korjandusi ning pöördus abi saamiseks Välis-Eesti koguduste poole.

Tšumakov möönab, et seoses katuse renoveerimisega on olnud vääritimõistmist erinevate võimuesindajatega ning siiani jääb tema jaoks saladuslikuks põhjus, miks jäi Käru kirik ilma muinsuskaitseameti ja kultuuriministeeriumi poolt ette nähtud täiendavast toetusest. Ettevõtmist tabanud ebaõnnestumised on Tšumakovil kulutanud palju närvirakke, kuid ta usub endiselt, et kirik on tegelikult oluline terve kogukonna jaoks, olles piirkonna arhitektuurimälestis, mis on osa meie kultuurist ning mille säilitamise vajadus ei tohiks tekitada küsimusi.

Hetkeseisu järgi on pisut põhjust ka rahuloluks, sest muinsuskaitseamet on koostanud ja finantseerinud kiriku katuse renoveerimisprojekti ning töid hakkab teostama OÜ Franciscus, kellega allkirjastati esimesel advendipühapäeval ka vastav leping.

Katuse renoveerimistööd algavad uuel aastal ning peaksid lõpule jõudma aastaks 2010. Kiriku 150 aasta juubeli jumalateenistus peaks toimuma juba vastrenoveeritud katusega kirikus.

Remondi maksumuseks kujuneb ligikaudu kolm miljonit krooni, millest kogu summat tänaseks koos pole, kuid tööde alustamiseks vajalik on olemas. Renoveerimisele on nüüdseks õla alla pannud ka Käru vallavalitsus ning ka Eesti valitsus.

Andres Tšumakovi sõnul kuuluvad tänusõnad kõigile, kes on toetanud Käru kiriku katuse renoveerimisplaani ning kindlasti ka Kärust pärit noorele Riigikogu liikmele Kalle Pallingule, tänu kellele sai teoks gospelkoori heategevuskontsert. Viimasega koguti kiriku katuse remondiks kuusteist tuhat krooni.

Nädaline, 28. detsembril 2007

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)