Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

28.08 Jüri Uluotsa põrm maetakse pühapäeval Kirblasse

28.08.2008 | | Rubriik: Online artiklid

Eesti peaministri presidendi ülesannetes Jüri Uluotsa ja tema perekonna Rootsist Eestisse toodud säilmed maetakse pühapäeval Läänemaal Kirbla kalmistul kodumulda.

Talitus Kirbla kirikus algab keskpäeval, teenivad EELK peapiiskop Andres Põder ning praost Tiit Salumäe. Mälestuskõne peab president Toomas Hendrik Ilves. Sellele järgneb Jüri Uluotsa ja tema abikaasa Anette ning poja Eriku säilmete auavaldustega muldasängitamine Kirbla kalmistul Uluotsade hauaplatsil.

Riiklikul tseremoonial osalevad peale presidendi ka peaminister Andrus Ansip, korporatsiooni Rotalia liikmed, omaksed ning Uluotsa endiste ametite praegused kandjad.

Uluotsa, tema abikaasa ja poja põrmud kaevati Stockholmi metsakalmistul välja ning toodi Eestisse 13. mail.

Uluots oli Eesti peaminister alates 1939. aastast ning ta oli presidendi ülesandeis 1940. aastast kuni surmani 1945. aastal, mil Eesti peaministriks presidendi ülesannetes eksiilis sai August Rei.

1944. aastal nimetas Uluots Eesti peaministriks Otto Tiefi ning andis talle ülesande moodustada valitsus, mis pani aluse Eesti riigi iseseisvuse edasikandmisele paguluses.

Seni on Eesti riigipeadest võõrsilt kodumulda ümber maetud Konstantin Päts (1990), Aleksander Warma (2002) ja August Rei (2006).

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)