Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

28.04 Tõnismäel peeti hingepalve

28.04.2007 | | Rubriik: Online artiklid

Täna pidasid Tõnismäe sõjahaual hingepalve õigeusu vaimulik Aivar Sarapik ja luteriusu vaimulik Taavi Laanepere.

 

Aivar Sarapik ja Taavi Laanepere

Foto: Eesti Päevaleht

Oikumeeniline hingepalve sisaldas nii luteriusu kui ka õigeusu kiriku hingepalvet, teatas kaitseministeerium.

 

Tegemist on traditsioonilise kristliku ja õigeusu tavaga, palvetada lahkunud hingede eest ning seda võib teha alati olenemata kohast ja ajast, eriti kui ei teata, kes on hukkunud ja kus asuvad nende hauad.

 

Täna algasid ka tuvastamistoimingud, mis viiakse läbi vastavalt INTERPOL’i poolt välja töötatud katastroofiohvrite tuvastamise juhendile, üldiste kohtumeditsiinilise ja kohtuantropoloogilise praktika reeglite ja meetodite ning soovituste kohaselt ühishaudade arheoloogiliseks ja kohtuantropoloogiliseks uurimiseks.

 

Sõjahaudadesse maetud isikute identifitseerimist teostavad riiklikud ekspertiisiasutused Eesti kohtuarstlik ekspertiisibüroo ning kohtuekspertiisi ja kriminalistika keskus. Arheoloogide poolt läbiviidavate väljakaevamistööde juures viibib kohtuarst, kelle juhendamisel toimub säilmete avastamine, väljakaevamine ja  komplekteerimine. Leitud säilmed dokumenteeritakse ja pakendatakse kriminalistide poolt.

 

Uuringud viiakse läbi võimalikult kiirelt ja nende tulemused edastatakse kaitseministeeriumile, mis avaldab kokkuvõtte uurimistulemustest.

Eesti Päevaleht, 28. aprillil 2007

Üks kommentaar artiklile “28.04 Tõnismäel peeti hingepalve”

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)