Esileht » Online » Online artiklid »

28.02 Alustab esimene täiskasvanute kevadine leerikursus

28.02.2008 | | Rubriik: Online artiklid

EELK Kuressaare Laurentiuse kogudus ootab huvilisi esimest korda kevadel peetavale täiskasvanute leerikursusele neljapäeval, 6. märtsil kl 19.30 koguduse majja (Kauba tn 5 hoovimaja).

Kui varasematel aastatel on täiskasvanutele suunatud leerikursust peetud peamiselt sügisel, on nädala pärast võimalik sarnasel kursusel osaleda ka aasta esimeses pooles. Leeritunnid toimuvad neljapäeviti koguduse majas ja kestavad kuni poolteist tundi. Kursuslased on oodatud leeritundide kõrval pühapäeviti ja neljapäeviti osalema ka jumalateenistustel.

Algava kursuse käigus räägitakse usu alustest, jumalateenistusest, 10 käsust, kiriklikest talitustest ja palve tähendusest. Leeri tulija ei pea olema eelnevalt ristitud, kuna soovi korral lõpeb leerikursus 3. mail ristimise ja 4. mail peetava leeripühaga. Soovitatavalt võiks osaleja vanuse alampiiriks olla 18 eluaastat. Ülemist vanusepiiri ei ole. Leerikursuse teeb eriliseks see, et samal aja toimuva kiriku remondi tõttu peetakse kõik tunnid ja jumalateenistused koguduse vastvalminud uutes ruumides, Kauba tn 5 hoovimajas. Leerikursuse läbimine annab õiguse astuda Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku liikmeks.

Kevadine noorte leerikursus alustab tavapärasest veidi hiljem ehk neljapäeval, 17. aprillil koguduse majas. Noortekursus lõpeb jaanipäevajärgsel pühapäeval, 29. juunil leeripühaga suures kirikus. Leerikursuste kohta saab vajadusel lähemalt infot tööpäeviti telefonil 453 6560 või telefonil 514 8199.

Meie Maa, 28. märtsil 2008

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)