Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

27.06 Pelgulinna majaomanikud kaebasid volikogu kohtusse

27.06.2007 | | Rubriik: Online artiklid

Pelgulinna majaomanikud andsid kohtusse Tallinna linnavolikogu, paludes tühistada otsuse, mille alusel võiks Peeteli kirik ehitada oma hoovi ümbruskonda väidetavalt sobimatu maja.

 

Volikogus heaks kiidetud Preesi 5/7 detailplaneering lubaks kiriku hoovi senise autoparkla kohale püstitada kolmekorruselise sotsiaalhoone. Kohus rahuldas Pelgulinna Majaomanike Seltsi esialgse õiguskaitse taotluse ning peatas volikogu otsuse kohtumenetluse ajaks.

Kohtuistungini jõutakse kõige varem oktoobris. Kuni õigusemõistja asja arutab, ei saa linn ehitusluba anda.

Üllatav kohtuasi

Peeteli koguduse plaanitava betoonist ja klaasist noortekodu rajamise vastu on ümberkaudsed elanikud linnavalitsusele esitanud pool tuhat allkirja.

Pelgulinna Majaomanike Seltsi aseesimees Margus Risti märkis, et Pelgulinn on miljööväärtuslik piirkond, kus ehitiste väljanägemisele kehtivad kindlad normid.

«Selts leiab, et detailplaneeringu menetlemisel on mitmes punktis rikutud seadust ning pole arvestatud kohalike inimeste ega avalike huvidega,» lausus Risti.

Pelgulinna Majaomanike Seltsi esindava Paul Varuli advokaadibüroo vandeadvokaadi Karl Haavasalu sõnul taotleb selts, et detailplaneeringu kehtestamise otsus tühistataks.

«Tõsiseimat vastuseisu tekitas hoone suurus,» lausus ta. «Küsimusi tekitab aga ka ehitise funktsioon. Menetluse käigus on kasutatud palju erinevaid nimetusi, nii et lõpuks pole enam võimalik aru saada, milleks seda maja tarvis on.»

Haavasalu lisas, et planeering on vastuolus sotsiaalhoolekande põhimõtetega, kuna kirik kavatseb sotsiaalmajja majutada nii endisi vange, narkomaane kui tänavalapsi.

Tallinna sotsiaal- ja tervishoiuamet on varem teatanud, et ei soovita koondada erinevate probleemidega lapsi ühte ööpäev ringi tegutsevasse noortekodusse.

Kompromiss ei sobinud

Risti sõnul pakkus majaomanike selts Peeteli kirikule mitmesuguseid kompromisse, sealhulgas hoone liigendamist ja viilkatuse ehitamist, ent kiriku esindajad ei tahtnud sellest kuuldagi.

«Monoliitbetoonist lamekatusega maja oleks suurem kui Peeteli kirik ise. Nii arhitektide liit kui muinsuskaitse selts on leidnud, et tegemist on ümbrusesse sobimatu ehitisega,» nentis Risti.

EELK Tallinna Peeteli koguduse juhatuse esimees Mati Sinisaar kinnitas, et kohtuasi tuli kogudusele üllatusena.

Sinisaar lisas, et kuigi planeeringus oli esialgu ette nähtud sissesõidutee läbi naaberkinnistute, loobus kogudus kompromissina selle ehitamisest

«Samuti muutsime hoone projekti, viies kolmandalt korruselt ära noorte eluruumid,» ütles ta. «Oleme ka avaldanud valmisolekut muuta hoone välisfassaadi nii, et see sobiks paremini ümbritseva hoonestusega.»

Peeteli planeering

 

• Detailplaneeringu kehtestamise korral kerkib noortekodu kolmekorruseline hoone Peeteli kiriku taha 0,4 hektari suurusele kinnistule aadressil Preesi 5/7.

• Noortekodusse kavandatakse eluruume kuni 32 lapsele, lisaks tuleb sinna arvuti-, muusika- ja kunstiklass, metalli- ja puidutöökoda.

• Detailplaneeringu koostamise algatas linnavalitsus

15. oktoobril 2003, linnavolikogu kehtestas planeeringu 3. mail 2007.

Postimees, 27. juunil 2007

2 Kommentaari artiklile “27.06 Pelgulinna majaomanikud kaebasid volikogu kohtusse”

  1. Külaline says:

    Kas Peeteli kirikus pole kultuuriväärtusega altarit, mida pole juba ammu värvitud?

  2. Külaline says:

    Seda kammallaad on ju vaja õnnetule eksvangist eksriigikogulasele pühamees Üprusele.Kaval-Antsuke teine ju.Vaene Peeteli kirik nii rahalises kui vaimses mõttes.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)