Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

27.05 Peaminister Ansip kohtus Eesti Kirikute Nõukogu esindajatega

27.05.2008 | | Rubriik: Online artiklid

Tallinn, Stenbocki maja, 27. mai 2008 – Peaminister Andrus Ansip ja Eesti Kirikute Nõukogu esindajad tõdesid tänasel kohtumisel, et Eestis on kaplaniteenistus kaitseväe ja vanglate kõrval hakanud hästi toimima ka politseis. Vajadus politseikaplanaadi järele tõstatus kaks aastat tagasi peaministriga kohtumisel.

Samas tõdesid mõlemad pooled, et hetkel puudub Eestis korrapärane usuline teenimine haiglates. Valitsuse ja Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku ühiskomisjoni sotsiaalkomisjonis sõnastatakse haiglakaplanaadi aluseid, kuhu on kaasatud ka kirikute nõukogu.

Kohtumisel räägiti ka koostööst abordieelsest nõustamisest. Kirikute nõukogu on asutanud sihtasutuse Väärtustades Elu (SAVE), mille partneriteks on ka rahvastikuministri büroo ja sotsiaalministeerium. Sihtasutuse tegevus on korraldada raseduskriisi nõustamist.

Põgusalt puudutati ka religiooniõpetuse teemat üldhariduskoolides. Nõukogu jätkuvaks taotluseks on mittekonfessionaalsele religiooniõpetusele koha leidmine põhiainena riiklikus õppekavas. Samas tõdesid nõukogu esindajad, et tegemist on kaugema eesmärgiga.

Kohtumisel osalesid Eesti Kirikute Nõukogu poolt presidendi kt piiskop Philippe Jourdan, asepresident pastor Joosep Tammo ja täitevsekretär Tauno Teder, valitsusasutustest veel siseministeeriumi usuasjade osakonna juhataja Ilmo Au.

Valitsuse briifing, 27. mail 2008

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)