Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

27.05 Patustanud vaimulik ei naase Põlva pastoriks

27.05.2008 | | Rubriik: Online artiklid

Endine Põlva kirikuõpetaja Üllar Kask, kelle tegevus vaimulikuna mullu aastaks peatati, võib põhimõtteliselt jätkata tööd hingekarjasena. Põlva koguduses aga pole tal enam kohta – sealseks pastoriks jääb Toomas Nigola.

Mullu maikuus peatati aastaks toonase Põlva pastori Üllar Kase tegevus vaimulikuna. Kask pidi kirjutama Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku (EELK) peapiiskopile Andres Põderile puhkusevalduse, kuna avalikuks oli saanud tema abielurikkumine noore tütarlapsega. Teadupärast on abielurikkumise keeld üks kiriku kümnest käsust.

„Üllar Kase tegevus vaimulikuna oli peatatud aastaks, s.o käesoleva aasta 8. maini,” vahendas EELK peapiiskopi assistent Georg Glaase peapiiskop Põderi vastust.

Peapiiskopi teatel on Kask arvatud reservi. Juhul, kui mees soovib jätkata tööd vaimulikuna, võib ta kandideerida mõnele vakantsele ametikohale. Teisisõnu: et Kase asemel määrati mullu suvel Põlva kirikuõpetajaks Toomas Nigola ja koht on seega täidetud, siis 1993. aastast kogudust teeninud Kasel enam vanasse ametisse tagasiteed pole.

LõunaLeht online, 22. mail 2008

2 kommentaari artiklile “27.05 Patustanud vaimulik ei naase Põlva pastoriks”

  1. Õudne ütleb:

    Pedofiilia on kuritegu, selle eest läheb põrgusse ja arenenud riikides ka vangi.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)