Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

27.05 Juhan Kilumetsale anti Toomkoguduse Maarja medal

27.05.2007 | | Rubriik: Online artiklid

Pühapäeval, 27. mail Tallinna Toomkoguduse päevade lõpetamisel, anti kunstiajaloolasele Juhan Kilumetsale üle koguduse 2007 aasta kultuuripreemia Maarja medal. Medali andsid üle koguduse juhatuse esimees Raido Rüütel ja õpetaja Jaak Salumäe.

 

Raido Rüütel ja Juhan Kilumets

Raido Rüütel andis Juhan Kilumetsale üle Maarja medali 2007

Juhan Kilumets (s 1964) on õppinud Tartu ülikoolis ajakirjandust ja kunstiajalugu, keskendudes eriti keskaegsele sakraalarhitektuurile, uurinud paljusid Eesti pühakodasid ja juhatanud nendes restaureerimistöid, pühakodade säilitamise riikliku programmi koostaja, tema lemmikteemaks on kirikukellad.  Töötanud firmades „Wunibald” ja „Stinger”, alates 1998. aastast on ta restaureerimisfirma „Rändmeister” juhataja.

 Maarja medalit vastu võttes võrdles Kilumets tööd Tallinna toomkirikus magustoidu söömisega – niivõrd meeldiv on see talle:  „Toomkirik on nagu oaas kärarikkas linnas, kuhu alati on hea tulla. Ja siinsed inimesed on mulle väga tähtsad. Töö siin on mulle  suur õnn ja au, mida üks kunstiajaloolane veel võiks tahta.”

Üks kommentaar artiklile “27.05 Juhan Kilumetsale anti Toomkoguduse Maarja medal”

  1. Külaline ütleb:

    lihula kirikus kukub krohv seinalt maha,sest pensionärid parandavad kirikut oma raha eest ja siis loobab rahvas veel mingisugust kuju sinna panna turismi magnetiks.noored usklikud vene rist rinnal ütlesid et jumal armastab joodikuid ja jeesus valitseb pissi üle püksis.selle üle valitsed ise kallis mees ja jeesus ammu surnd,mis sest enam otsid.nüüd vaata ringi,kas leiad mõne teadmamehe,kes alkoholismi imeväel parandab.see on müüt,saad ainult oma seltskonda ta kirikusse kutsuda,et ennast parandaks,muud võimalust ei tea,

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)