Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

26.06 Tallinn tagastas Oleviste kiriku aluse maa EELK-le

26.06.2008 | | Rubriik: Online artiklid

Tallinna linnavalitsus tagastas kolmapäeval oma korraldusega Eesti Evangeelsele Luterlikule Kirikule (EELK) Lai 50 asuva 3633 ruutmeetri suuruse õigusvastaselt võõrandatud maatüki.

Kuna tagastatud maal asuv Oleviste kirik on ajaloo- ja arhitektuurimälestis ja paikneb Tallinna vanalinna muinsuskaitsealal, peab EELK jälgima muinsuskaitseseadusest ja Tallinna vanalinna muinsuskaitseala põhimäärusest tulenevaid piiranguid.

Linnavalitsus ei saanud Oleviste kiriku aluse maa tagastamise korraldust varem teha, kuna puudus katastriüksuse moodustamiseks vajalik mõõdistatud maa-ala plaan. Osaühing M. K. Konsultatsioonid mõõdistas Lai 50 maa-ala tänavu märtsis, mis võimaldas maa tagastamise menetlusega edasi minna ning koostada korralduse eelnõu.

Lai 50 maa-alal asuvad Oleviste kiriku hoone, majandushoone ja kantselei. Lisaks asub krundil veel kaks õigusliku aluseta kuurilaadset ehitist, mis ei olnud maa tagastamisel takistuseks, kuna need ei ole oma mõõtmete tõttu ehitusseaduse mõttes ehitised. Ehitusseaduse järgi algab väikeehitiste suurus 20 ruutmeetrist.

 

 

Üks kommentaar artiklile “26.06 Tallinn tagastas Oleviste kiriku aluse maa EELK-le”

  1. Anonüümne ütleb:

    meie maatükilt, me ehitame sinna hotelli ja hakkame raha kokku ajama.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)