Esileht » Online » Online artiklid »

26.05 Järva praostkonna sinod peeti Ambla kiriklas

26.05.2007 | | Rubriik: Online artiklid
Järva praostkonna sinodist osavõtjad 23. mail 2007

Järva praostkonna sinodist osavõtjad 23. mail 2007
Kolmapäeval, 23. mail peeti Amblas korraline EELK Järva praostkonna sinodi koosolek, millest võtsid osa iga koguduse kaks esindajat ja vaimulik. 
Praostkonna moodustavad ajaloolise Järvamaa piiridesse jäävad luterlikud kogudused, kellest enamik jääb ka praeguse Järvamaa halduspiiridesse.
Igal aastal kevadisel õitsemise ajal kokku saavad Järva praostkonna esindajad tegid tavapäraselt kokkuvõtte möödaläinud tegevusaastast, kinnitasid majandusaasta aruande ja võtsid vastu jooksva aasta eelarve.

 

Käesolevat aastat ilmestasid praosti ja abipraosti valmised, kuna juhtkonna volituste periood oli lõppenud. Tavapärased valimised toimuvad iga 4 aasta järel.

 

Hinnates positiivselt praosti senist tööd, kolleegide vahel valitsevat head sisekliimat ja praostkonna tasakaalustatud arengut, esitas peapiiskop Andres Põder praosti kandidaadiks taas Teet Hanschmidt’i.
Valimistulemused nii praosti kui abipraosti valimisel – praosti poolt esitatud kandidaadina Tõnu Linnasmäe – kinnitasid veelkord sõnades väljendatud üksmeelt. Peale mõne üksiku erapooletu hääletaja oli saadikute toetus senise juhtkonna jätkamiseks üksmeelne.

 

Asjalikus õhkkonnas möödus nii aruande kinnitamine kui ka eelarve arutelu ja vastuvõtmine. Päeva teisel poolel kuulati informatsiooni Laste – ja Noorsootöö keskuse esindajalt, kooskõlastati koguduste esindajate ühist sõitu EELK juubelile 2. juunil Tartusse ja anti teada praostkonna lastelaagri toimumisest 1. ja 2. augustil Simisalu matkakeskuses.
Paide koguduse esindajatena võtsid sinodist osa Olaf Lääne ja Vello Talviste. Vastuvõtva valla esindajatena tervitasid sinodit Ambla vallavanem Alari Kirt ja volikogu esimees Vello Theor.

 

Algur Kaerma

Paide koguduse õpetaja

Üks kommentaar artiklile “26.05 Järva praostkonna sinod peeti Ambla kiriklas”

  1. Külaline ütleb:

    Kesse katoliku piiskop seal luterlaste keskel seisab? Kas õigeusulisi siis üldse kampa ei võeta?

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.