Esileht » Online » Online artiklid »

26.04 Neli õpetajat tähistasid ordineerimispäeva

26.04.2008 | | Rubriik: Online artiklid

Rapla kirikus tähistasid sellel kuul ühiselt oma ordineerimise 25. aastapäeva Heino Nurk Valgast, Mihkel Kukk Raplast, Tõnu Linnasmäe Amblast ja Algur Kaerma Paidest. Pidulikul sündmusel osales ka peapiiskop Andres Põder, kes tänas mehi väga hea töö eest.

Kõik neli kirikuõpetajat ordineeriti 12. aprillil 1983 Tallinna Piiskoplikus Toomkirikus peapiiskop Edgar Hargi poolt. Pühitsemistalituses assisteerisid peapiiskoppi siis Saarte praost Toomas Paul ja Tallinna Püha Vaimu koguduse õpetaja Jaan Kiivit.

Kui tänapäeval on ordinatsioone arvukalt, siis 1980. aastatel oli nelja noore inimese korraga ordineerimine Eesti Evangeelses Luterlikus Kirikus (EELK) haruldus. Tolleaegne poliitika oli ju pigem suunatud kiriku väljasuretamisele. Seega sidusid ordineeritavad end esmapilgul perspektiivitu ametiga.

Neist neljast, kes aastapäeva tähistasid, on Heino Nurk kõige rahvusvahelisem ja akadeemilise kraadi poolest harituim mees. 1958. aastal Abja-Paluojal sündinud praegune Valga Jaani kiriku õpetaja on teeninud neljal maal ja viies keeles.

Kokku on Eesti Evangeelses Luterlikus Kirikus oma kogudust teenimas 96 vaimulikku.

Valgamaalane, 22. aprillil 2008

Vasakult: Mihkel Kukk, Tõnu Linnasmäe, Algur Kaerma, Heino Nurk. Foto: Valgamaalane

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)