Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

26.04 EELK Kirikukogu arutas Raplas kiriku suviseid suurüritusi

26.04.2007 | | Rubriik: Online artiklid

Rapla pastoraadis oli üleeile koos EELK XXVII Kirikukogu 4. istungjärk, kus ühe kaalukama päevateemana arutati tänavu suvel toimuva suurürituse, EELK 90. aastapäeva tähistamise kava. Ka anti tänavu esimest korda välja EELK aasta juhatuse esimehe aunimetus.

Kolme väärika kandidaadi hulgast otsustati anda EELK aasta juhatuse esimehe aunimetus Tartu praostkonna Kambja koguduse juhatuse esimehele Kalev Laanesaarele. Teda tunnustati tubli töö eest koguduse elu ja välissuhtluse edendamisel, samuti praostkonna tasemel kirikuelu edendamisele kaasaaitamise eest.

„Kirikukogu pole varem Raplas olnud, aga kuna Rapla kogudusel on sellised meeldivad pastoraadiruumid, mis võimaldavad niisuguseid kogunemisi pidada, toimus seekordne istungjärk seal. Oleme Rapla kogudusele väga tänulikud,“ märkis peapiiskop Andres Põder.

EELK 90. aastapäev Tartus

Luteri kirik Eestis tähistab 2. juunil Tartus mitmete prominentsete külaliste osalusel ning paljude esinduslike üritustega oma 90. aastapäeva. EELK asutati kirikukongressil, mis leidis aset Tartus 31.05 – 1.06.1917.

Avalikkusele nähtava peaüritusena on kavas kirikutegelaste ja koguduste töötegijate suur pidulik protsession. See algab Tartus Treffneri gümnaasiumi (HTG) juurest, läheb edasi ülikooli peahooneni, kus rektor ja linnapea osalejaid tervitavad, ning kulgeb tagasi Jaani kirikusse. Seal toimub teenistus, kus pühitsetakse EELK lipp, mis on kinnitatud juba eelmisel kirikukogu istungjärgul mullu novembris Viimsis. Teenistusele järgneb aktus Jaani kirikus, kirikuajaloo konverents HTGs ning kirikukontserdid.

Tartusse aastapäevale tulevad ka Eesti Vabariigi president Toomas Hendrik Ilves ja kirikute maailmanõukogu peasekretär Samuel Kobia.

Kirik plaanib haldusreformi

Kirikukogu alustas teisipäeval kell 10 jumalateenistusega Rapla kirikus. Peapiiskop Andres Põder märkis, et erinevalt viimase aja langustendentsist võib läinud aastast kokkuvõtet tehes tõdeda, et kiriklike talituste, ristimiste ja leeritamiste arv on kasvanud.

Peapiiskop pidas ettekande EELK aasta tegevusaruande põhjal. Istungjärgul tutvustati võimalikku uut töösuhte korraldamist vaimulikega ja arutati uue töölepingu projekti. Istungjärgul oli samuti juttu kavandatavast kiriku uuest haldusstruktuurist. Kõne all olid kolm varianti: jätta alles senine struktuur, moodustada senise 12 praostkonna asemel 6 või asendada praostkonnad hoopis kolme-nelja piiskopkonnaga. „See tähendaks muidugi ka piiskoppide ametisse nimetamist. Luteri kiriku puhul Eestis on seni sisuliselt nagu ühe piiskopkonnaga tegemist olnud. Piiskopkondade loomise idee on kirikuringkondades juba mõningat aega õhus, aga selles osas pole jõutud veel konkreetsete otsustusteni,“ nentis peapiiskopi assistent Indrek Vaino.

Peapiiskop Andres Põder ütles kokkuvõtteks, et ka kirikus ei ole haldusreformi kerge ette võtta. „Enne kui otsustada, tuleb üheksa korda mõõta,“ lisas ta.

Nädaline, 26. aprillil 2007

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)