Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

25.09 Kaplanid: tegeleme kõigiga, hoolimata usulisest kuuluvusest

25.09.2007 | | Rubriik: Online artiklid

Eesti Politsei kaplaniteenistuse peakaplan Jaan Jaani ja kaplaniteenistuse konsultant Tõnis Nõmmik kinnitasid, et kaplaniteenistuse eesmärgiks on pakkuda kõigile tuge, hoolimata abivajaja usulisest kuuluvusest.

Kaplaniteenistuse konsultant Tõnis Nõmmik rääkis intervjuus Eesti Televisiooni hommikuprogrammile Terevisioon, et Eesti inimene pelgab vaimulikku, kuid oma 12-aastase kogemuse põhjal kaitseväes oskab öelda, et kui see algul tekitaski võõrastust, siis tänaseks on sellega ära harjutud.

Tõnis Nõmmiku sõnul on kaitseväes teenivad kaplanid tõestanud end kindlasti rahutagamismissioonidel kaasas käies.

Nõmmiku hinnangul on nii politsei kui ka kaitsevägi vägagi pragmaatilised organisatsioonid, kes ei raiskaks raha millegi loomisele ja arendamisele, kui see poleks vajalik.
 

Politsei peakaplan Jaan Jaani sõnul on uue haru ülesandeks säästa politseinikke läbi põlemast.

"Me ei saa kabinetis istuda, vaid peame ise politseinike juurde minema," rääkis Jaani kaplaniteenistuse tulevikust ning avaldas, et ideaalis peaks igas perfektuuris olema oma kaplan.

Nii Jaani kui ka Nõmmiku kinnitusel ei ole kaplaniteenistusel mingisuguseid usulevitamise eesmärke ning nende poole võivad pöörduda ükskõik millise religioosse eelistusega inimesed.

ETV24, 25. septembril 2007

4 kommentaari artiklile “25.09 Kaplanid: tegeleme kõigiga, hoolimata usulisest kuuluvusest”

 1. Külaline ütleb:

  Politsei kumminuiad on kõik pühitsemata ja pumppüssid ka!

 2. Külaline ütleb:

  Ära on tüüdanud sinusugused kristluse üle ilkujad.

 3. Külaline ütleb:

  Ära on tüüdanud sinusugused kristluse üle ilkujad.

 4. Külaline ütleb:

  terve armee vaimulikke on koolitatud,mõni istub neist lastestaadionil jagab võtmeid ja kirjutab foorumites.kasuta neid kõik 3 pensionäri istub kirikus kuulab kõrgharitud preestri juttu,kes midagi neile rääkida ei saa,sest vastu ei võeta ja põrnitsema hakkab tige eit,kui talle pähe ei mahu teema.raame purustada on raske,selleks ajasid natsid ahju mustlased ja nõiad tuleriidale,sest nõiduse vägi ei ole müüt,võib tappa ka mustade jõudude abiga teisi.suur armee palvetab koos kellegi vastu ja see läheb hulluks või sureb maha nagu põldroos dan.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)