Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

25.06 Tartu päeva konverents vaagib kiriku ja avaliku võimu koostööd

25.06.2007 | | Rubriik: Online artiklid

Juba viiendat aastat peetaval Tartu linna päeval, 29.juunil kell 12 leiab Tartu Linnamuuseumis taas aset linna-ajaloo konverents. Sel aastal arutletakse kiriku ja riigi, kohalike koguduste ja omavalitsuste koostöö üle.

Avatervitused ütlevad Tartu abilinnapea Jüri Sasi ja Tartu Maarja koguduse õpetaja Peeter Paenurm, konverentsil osaleb ka Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku peapiiskop Andres Põder.

Teema ajaloolises plaanis esitab kultuuriloolane Heivi Pullerits ülevaate Johann Woldemar Jannseni ning Tartumaa praosti ja Maarja koguduse pastori Adalbert Hugo Willigerode kontaktidest ja vastuoludest esimese ja teise üldlaulupeo korraldamisel. EELK Kirikukogu õiguskomisjoni sekretär Illimar Toomet peab ettekande kihelkonnast nüüdisajal ehk koguduse ja omavalitsuse koostööst ning Riigikogu põhiseaduskomisjoni liige Urmas Reinsalu kõneleb avaliku võimu ja kiriku koostöö põhiseaduslikest lähtekohtadest.

Konverentsil eksponeeritakse ka Tartu Maarja kogudusele kuuluvaid haruldasi esemeid: 1894. aasta üldlaulupeo jaoks valmistatud kirikukoori lipukandja sini-valge-musta särpi ja assistentide rosette. Näha saab Tartu Linnamuuseumi kollektsioonis leiduvat Tartu Maarja kiriku 1841. aastast pärinevat nurgakivi.

Ürituse korraldajateks on Tartu Linnamuuseum koostöös Tartu Maarja kogudusega.

Kompass, 25. juunil 2007

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)