Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

25.04 Kirikukogu andis Raplas hinnangu 2006. aastale

25.04.2007 | | Rubriik: Online artiklid

Teisipäeval, 24. aprillil toimus Raplas EELK XXVII Kirikukogu 4. istungjärk.  Kirikukogu jumalateenistus peeti Rapla kirikus, istungitesaal oli Rapla koguduse majas.


Kinnitati  konsistooriumi 2007. a lisaeelarve, 2006 aasta eelarve täitmise aruanne ning revisjonikomisjoni  2006. a tegevusaruanne. Põhjaliku ülevaate EELK eelmise aasta tegevusest tegi peapiiskop Andres Põder. Veel jagati infot vaimulike teenistussuhete ja haldusrefoormi arengusuundadest ning  EELK 90. sünnipäeva tähistamisest.

kirikukogu

Kirikukogu peeti Rapla koguduse majas

Kiriku kõrgeimat seadusandlikku kogu oli tulnud tervitama Rapla valla kultuurinõunik Valter Uusberg, kes  kinnitas Rapla koguduse ja vallavalitsuse  head koostööd ning soovis kirikukogule valla ühes tähtsamas ruumis, kogudusemaja saalis – tegusat tööpäeva.

Huviga kuulati peapiiskopi ettekannet EELK eelmise aasta tegevusest, kus ta andis hinnangu olulisematele muutustele kiriku elus. Rõõmustavat on mõndagi. Peatunud on liikmeannetajate kiire langus, kasvu suunas läheb  talituste arv, mis näitab kõigi head tööd, märkis peapiiskop.  Armulaualisi oli 2006. aastal 1600 rohkem, kui aasta varem, ka makse on laekunud rohkem. Majanduslikust tõusust räägib seegi fakt, et vähenenud on alla 100 tuhandelise sissetulekuga koguduste arv.

Rääkides inimestest rõhutas peapiiskop usuteaduse instituudi tähtsust, kus praegu käib ettevalmistus doktorantuuri käivitamiseks.  Edukalt kulges diakonite eriprogramm, kus 18st diakonist 14 on tänaseks juba lõpetanud.

Positiivsena märkis ta EELK sümboolika sündi:  möödunud sajandi kolmekümnendatel  tekkinud idee on lõpuks teostunud. Ja eriti tore on, et see juhtus enne EELK 90. aastapäeva tähistamist. 

Muret teeb  koguduse õpetajate ja praostide suur koormatus. Vaimulikud peavad sageli lisatööd tegema, et end ära elatada.  Ka on nad oma muredega sageli üksi.  Praost Jaan Tammsalul on välja töötatud eelnõu mentoriaasta rakendamisest, mis peaks  siin kasu tooma. 

Möödunud aastal oli meediahuvi kiriku  vastu suur. Peapiiskop astus üles nii raadios kui TVs ja kirjutas kümmekond artiklit ajalehtedele.  Head tööd on teinud ajaleht Eesti Kirik. Kahjuks kõik kogudused ei ole veel selle tellijad. Peapiiskop pani südamele tellida Eesti Kirikut.
Oikumeeniline töö käib peamiselt Eesti Kirikute Nõukogu egiidi all. Andres Põderi arvates peab sellele tööle rohkem panustama. Eemisel aastal kohtus tema  Rooma-Katoliku kiriku piiskopi Philippe Jourdaniga. Esmakordselt  alustati läbirääkimisi Eesti Apostliku Õigeusu Kirikuga.

 

Üks kommentaar artiklile “25.04 Kirikukogu andis Raplas hinnangu 2006. aastale”

  1. Külaline says:

    Eesti Kirik on teinud head tööd jah, kes koera saba kergitab kui koer ise. Olgu kiidetud Eesti Kirik ja tema suur juht Sirje Semm

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)