Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

24.11 Omavalitsuste liit kinnitas kirikumuusika festivali arengukava

24.11.2007 | | Rubriik: Online artiklid

Raplamaa Omavalitsuste Liidu täiskogul neljapäeval otsustati üksmeelselt suurendada koolispordi liidule eraldatavat raha 10 protsendi võrra. 2008. aastal finantseerivad omavalitsused koolisporti 175 467 krooniga.

Hoopis temperamentsemalt möödus Rapla kirikumuusika festivali arengukava arutelu.

Omavalitsusjuhid olid üksmeelselt nõus Riigikogu liikme Harri Õunapuu ettepanekuga konkretiseerida festivali nõukogu liikmete otsustus- ja vastutusulatus. Samuti oldi nõus ettepanekuga korraldada alates 2009. aastast festivali projektijuhi leidmiseks konkurss. Senise peakorraldaja Raimo Kivistiku suhtes oli pretensioone eriti Rapla vallavanemal, aga tõsiseid etteheiteid tuli ka Juurust ja Kärust.

Tõsisem debatt tekkis aga arengukava lisana esitatud eelarve projekti kinnitamise üle. Rapla vallavanem Aare Heinvee ütles välja vallavalitsuse seisukoha, et edaspidi ei ole vald nõus festivali senises ulatuses finantseerima. “Meie ennast oma raha eest peksta ei lase,” viitas ta Raimo Kivistiku poolt avalikkuses Rapla valla ja vallavanema suhtes esitatud süüdistustele.

Kuna Rapla valla taandumine tähendab seda, et teised omavalitsused peaksid edaspidi rohkem raha andma, kuid selliste otsuste tegemiseks ei olnud keegi valmis, otsustati arengukava kinnitada ilma eelarvet puudutava osata. Leiti ka, et hiljemalt 2009. aastast tuleks suurendada eraettevõtluse osa festivali rahastamises.

Otsus ei olnud üksmeelne, kuid vastuhääli ka ei tulnud. Kaiu vallavanem Ülle Kiviste hindas ilma eelarveta arengukava hambutuks.

Täiskogul ei saadud mööda ka Järvakandi valla soovist maakonnast eralduda. Silvi Ojamuru tuletas meelde, et omavalitsusliidu põhikirja esimene punkt räägib maakonna terviklikkuse eest seismisest.

Järvakandi volikogu esimees Enno Alliksaar arvas seepeale, et vägisi ei saa kedagi kinni hoida, ning vallavanem Mart Järvik võrdles olukorda NLiidu lagunemise eelse ajaga. “Kui Eestile ei sobinud enam NLiidus olla, astus ta välja.”

Nädaline, 24. novembril 2007

Üks kommentaar artiklile “24.11 Omavalitsuste liit kinnitas kirikumuusika festivali arengukava”

 1. Andres Uibo ütleb:

  Olen jälginud Rapla Kirikumuusika Festivali ja tema korraldaja Raimo Kivistiku tegevust ja pean ütlema selle kohta kiidusõnu.Muidugi ei ole ma kõiges Hr. Kivistikuga ühte meelt, kuid festivaide korraldajana juba 22 aastat ning EK produtsendina võin öelda, et Raplal on vedanud, et neil on selline mees olnud, kes üritust on vedanud.
  Korraldada konkurssi sellele kohale on praegu pehmelt öeldes äärmiselt lühinägelik.Mida on Raplal projektijuhile praegu pakkuda – korraliku palka – arvan et mitte ,ning korralikku eelarvet (ca 1.5 milj krooni- päris kindlasti mitte.Hr Kivistik on teinud seda tööd professionaalselt (muidugi võiks tema kõrval olla ka kunstiline juht (see aga tähendab 200.000.- lisakrooni aastas tuntud mehe eest.)
  Rapla rahvas, võtke vastu mida Teile pakutakse ja leppige Hr. Kivistiku mõningate käredate ütlemistega.
  Muidu satute vihma käest räästa alla.
  Projektijuhti leida on väga raske.
  Tallinna Rahvusvaheliste Orelifestivali ja Suure-Jaani Muusikafestivali kunstiline juht Andres Uibo .

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)