Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

24.09 Kogukonnakaplanaadi koolitus Haapsalus

24.09.2007 | | Rubriik: Online artiklid

24.-26.09. korraldab justiitsministeerium Haapsalus kogukonnakaplanaadi alase koolituse. Koolitusel osalevad nii vanglakaplanid, rehabilitatsioonikeskuste töötajad kui koguduste vaimulikud.

Lektoriteks on preester Robert Christian Payne, endine Inglismaa vanglate peakaplani asetäitja ja Avo Üprus Balti Kriminaalpreventsiooni instituudist. Kõne all on kirikute töö vanglast vabanenud isikutega, selle eesmärgid, kujundamine ja arenguperspektiivid.

Kogukonnakaplanaat on institutsioon, mille eesmärgiks on kogukondliku sekkumise kaudu vähendada kuriteo ohvriks langemise ning korduvkuritegude sooritamise riske.

Kompass, 24. septembril 2007

2 kommentaari artiklile “24.09 Kogukonnakaplanaadi koolitus Haapsalus”

 1. Külaline ütleb:

  Iga päev käivad mingid hägused arutlused “fašismi” ümber. Põhilisteks rääkijateks need, kel sisust aimu pole. Kuulatakse süüdistusi, pareeritakse ja üldse tegeletakse tühja õhupalli lendulaskmisega.

  TÜÜPILISEST LEKSIKAST

  …Fašism” tuleneb ladinakeelest sõnast fascia, mis tähendab sidet, liitu ja ka vitsakimpu. Teatmeteosed defineerivad fašismi kui juhikultust, militarismi ja rassismi propageerivat poliitilist voolu, mis sai oma äärmusliku vormi Itaalias (1932-45) ja Saksamaal (1933-45). Põikpäistele eestlastele pole juhikultus kunagi omane olnud ja siin ei saagi fašism kunagi levida.

  Euroopas on praegu vaid üks selgete fašismitunnustega riik ja see on Venemaa. Putini juhikultus ei jää alla Hitlerile ja ületab kindlasti tugevasti Mussolini oma. Ka ei näe me olulist vahet hitlerjugendi ja putinjugendi vahel. Et selles veenduda, piisab kui avada mõni Vene telekanal ja võrrelda seal toimuvat saksa kolmekümnendate aastate lõpu propagandafilmidega. Ka on Venemaale iseloomulik agressiivse militarismi propageerimine ja kutse endiste Nõukogude Liidu piiride taastamisele. Hitlerlikul Saksamaal oli ka see fašismi tunnus märksa tagasihoidlikum.

  Väga iseloomulik on tänapäeva Venemaale rassism. Rünnaku all on mitte üksnes tšetšeenid ja muud kaukaaslased, vaid ka hiinlased, korealased, juudid……ja loomulikult ka eestlased. Ärge ostke Eesti toitu! Ärge sõitke Eestisse külla! Ärge toetage Eesti transiiti! Need on ju ilmselged fašistlikud ja rassistlikud loosungid.

  KULTUUR JA HÄVITAMINE

  Fašistlikku riiki saab juhtida vaid fašistliku mõttemaailmaga inimene. Mis vahet on fašistliku kallakuga inimesel (riigil) ja n.ö. normaalseid väärtusi hindaval inimesel (riigil)? Üks räägib tõtt ja teine valetab. Üks kõneleb kultuurist, teine kutsub hävitamisele. Üks räägib rahvaste sõprusest, teine kutsub üles vihkamisele.

  Siin pole midagi arutada, asi on selge. Ja ajakirjanikele, poliitikuile ning teistele toredatele inimestele tasuta soovitus: mõelge enne 35 korda kui teete välja süüdistustest, mil pole tegelikkusega grammigi eest pistmist.

 2. Külaline ütleb:

  Puhut kalapiirakasta.
  Kalakukko on perinneruoka, todennäköisesti miltei yhtä vanha kuin on Suomenniemellä osattu uuneja muurata ja lämmittää. Kalakukon kuori on rukiista, joka on ryökäleen kovaa jollei kalojen sekaan silavaa laita. Jos luomusikaa ilman hormoneja ja antibiootteja puhtaiden ahventen lomaan pistelee, niin jopa onkin hyvää.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)