Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

24.04 President istutas Torisse tamme

24.04.2007 | | Rubriik: Online artiklid

President Toomas Hendrik Ilves osales eile Toris Eesti sõjameeste mälestuskirikus traditsioonilisel vabadusvõitluse mälestusele pühendatud jumalateenistusel ja istutas kiriku kõrvale prominentide parki tamme.

 

President Ilves, kes on Eesti sõjameeste mälestuskirikut varemgi külastanud, märkis, et jüripäeva tähistamine annab eestlastele psühholoogilist ja moraalset tugevust. “Oleme näidanud, et oma iseseisvuse eest peab võitlema. 1343. aastal see ei õnnestunud, kuid 1918 õnnestus ja 1991. aastal uuesti,” ütles president kiriku prominentide parki tammepuud istutades.

President Ilves

Foto: Pärnu Postimees

Varem on Eesti sõjameeste mälestuskiriku vastas asuvasse parki istutanud tammepuu president Arnold Rüütel, 20. augusti klubi, endine kaitseväe juhataja Aleksander Einseln ja peapiiskop Andres Põder.

Jüripäeva jumalateenistuse viisid Tori kirikus läbi Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku peapiiskop Andres Põder, Pärnu Eliisabeti koguduse praost Enn Auksmann, Tori Püha Jüri koguduse õpetaja Tõnu Taremaa ja Kaitseliidu kaplan Eduard Kakko.

Vabadusvõitluse mälestamise jumalateenistusel mängis orelit Jaanus Torrim, kohaletulnuile esines Eesti sõjameeste ühenduse meeskoor Helle Kullamaa juhtimisel.

Pärast jumalateenistust asetasid Püha Jüri ratsamonumendile pärjad vahipataljoni ja rahuvalveoperatsioonide keskuse esindajad ning reservohvitseride kogu liikmed.

Tori kirikus süüdati jürituled, mida said tõrvikute ja laternatega üle Eesti edasi viia kõik soovijad. Pärnusse tõi jüritule abilinnapea Simmo Saar, kes süütas sellest õhtul kell 18 Munamäel lõkke. Pärnus jõudis Toris süüdatud tuli veel Raeküla rahvani.

Pärnu Postimees, 24. aprillil 2007

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)