Esileht » Online » Online artiklid »

24.01 Korporatsioon Fraternitas Liviensis 90

24.01.2008 | | Rubriik: Online artiklid

Eeloleval nädalavahetusel tähistab üliõpilaskorporatsioon Fraternitas Liviensis oma 90. aastapäeva. Korporatsiooni juubelipidustuste tipphetkeks kujuneb vennaskonna uue vapi avamine ja pühitsemine (originaal hävines nõukogude ajal).
Aastapäevapidustused algavad
reedel, 25. jaanuaril kell 17 tänujumalateenistusega Tartu Jaani kirikus. Teenistuse viivad läbi vennaskonna vaimulikest vilistlased. Kirikust liigutakse lipurongkäigus Tartu ülikooli peahoonesse, kus aulas peetakse aastapäevaaktus. Aktusele järgneb ball.
Laupäeval, 26. jaanuaril peetakse korporatsiooni Tartu majas ühendatud aastapäevakoosolek ja vennastuspidu koos kutsutud külalistega sõprusorganisatsioonidest. Vennastuspeole eelneb kell 18 algav taastatud vapi avamine korporatsiooni Tartu maja vapisaalis Jakobi 52. Ajalooline vapp taastati vanade fotode järgi. Kunstiteose on valmistanud parimad meistrid ja seda rahastati korporatsiooni liikmete ühisannetusest.

Fraternitas Liviensis asutati 28. jaanuaril 1918, kuu aega enne Eesti Vabariigi väljakuulutamist, rohuteadust õppivate Tartu ülikooli üliõpilaste erialaorganisatsioonina ja on hiljem muudetud avatuks kõikide erialade eesti soost meestudengitele. Korporatsiooni ridadesse on läbi aegade kuulunud üle 700 liikme. 90. aastapäeval on vennaskond 196-liimeline.
Fraternitas Liviensis’el on konvendid Tartus ja Tallinnas ning kaks tegutsevat väliskoondist. Vennaskonna ridadest on sirgunud palju tunnustatud teadlasi ja erialaspetsialiste ning avaliku elu ja kultuuritegelasi.

Ants Tooming,
vilistlaskogu esimees
ants.tooming@liviensis.ee
tel 5394 5771

Fraternitas Liviensis’e kodulehekülg: www.liviensis.ee

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)