Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

23.03 Omapärane jumalateenistus

23.03.2007 | | Rubriik: Online artiklid

Kanada eestlaste ajaleht Eesti Elu kirjutab, et 14. märtsil toimus Castleview vanadekodus jumalateenistus, kus jutlustas Vana-Andrese koguduse õpetaja Kalle Kadakas, organisti kohuseid täitis Eerik Purje ja laulis Peetri koguduse segakoor „Cantate Domino“ Rosemarie Lindau juhatusel. Jumalateenistuse organiseerijaks oli tavapäraselt Esto Link eesotsas oma esinaise Maie Leesi ja abiesinaise Asta Kaupsiga.
Castleview Wychwood Towers on Toronto linna üks suuremaid, kus elab üle 450 vanuri. Eestlasi on seal praegu 18. Esto Link on seadnud endale eesmärgiks pakkuda eesti vanuritele emakeelset teenindust ja hoolitsust, mis väärib tunnustust.
Toimuvad eestikeelsed, erinevate denominatsioonide jumalateenistused ning igakuised hommiku- ja lõunasöögid, kuhu vabatahtlikud abilised toovad ehtsat eesti toitu.

Jumalateenistus
Oma jutluses rõhutas õp. Kadakas kristlase igapäevase elu kaht lahutamatut osa — palvet ja armastust. Piibel käsib palvetada Jeesuse, mitte paluja enda nimel. Armastusest on palju kirjutatud ja räägitud. Selle on hästi kokku võtnud S. Kierkegaard oma kõnes, kes toonitas, et armastus muudab inimese Jumalale meelepäraseks ja teeb ta tugevaks. Armastus ei muutu iialgi, isegi kui kõik ülejäänu muutub. Elu armastuses on inimsuhete, rõõmude ja murede toomine palves Jumala ette. „Ainult Sinu armust võime elada ja Sinu aujärje ette astuda,“ lõpetas õp. Kadakas.

Jumalateenistuse lõpul tänas õp. Kadakas tänas „uut“ organisti ja koori. Pr Maie Lees andis Rosemarie Lindaule kimbu punaseid tulpe.

Lõpetuseks
Järgnes ühine eine Castleview söögisaalis, kus Rosemarie tervitas Castleview eesti vanureid Ehatare elanike ja Peetri koguduse nimel. Maie Lees teatas, et 10 hoolealusel on võimalik minna ehatarelastele külla hooldekodu bussiga.

Üks kommentaar artiklile “23.03 Omapärane jumalateenistus”

  1. Külaline says:

    :grin

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)