Esileht » Online » Online artiklid »

23.01 Elise valmistub koorikonkursiks Bratislavas

23.01.2008 | | Rubriik: Online artiklid

Tütarlastekoor Elise ootab uusi lauljaid reedel, 25. jaanuaril 16-17 Eliisabeti kirikus Nikolai 22. Sissepääs Kuninga tänavalt.

Koori 18. hooaja teisel poolaastal alustab Elise Didzis Rijnieksi “Missa brevise” õppimist, mis kantakse oreli saatel ette ülestõusmispühal 23. märtsil.

“Missa brevis” on tänapäeva läti helilooja kuueosaline teos, mis on loodud ordinaarium-missa osadele. Sama teos tuleb esitamisele Pärnu 6. orelifestivali 6. juuni kontserdil Eliisabeti kirikus koos organist Jaanus Torrimiga.

Paralleelselt “Missa brevisega” hakatakse õppima ja lihvima konkursi “Slovakia Cantat 2008” kava.

Elise valiti koos 22 kooriga osalema koorifestivali “Slovakia Cantat” koorikonkursil Bratislavas lastekooride kategoorias.

Konkursil tuleb esitada 15minutiline kava, millest üks lugu peab olema a cappella. Võistlemise kõrval lauldakse ka kontserdil ja pühapäevahommikusel missal ühes Bratislava kirikus.

Laulmise kõrvalt jääb aega tutvuda imekauni Bratislavaga ja tagasiteel saab külastada naaberriigi Tšehhi pealinna Prahat. Festivalil on huvitav ja kasulik kuulata teisi koore, kohtuda nendega galakontserdil ja luua sõprussidemeid lauljate-dirigentidega teistest riikidest.

Järgmisel hooajal sihib Elise koorifestivali Prantsusmaal. Kas see õnnestub, sõltub festivali þürii valikust. Kui sõiduks läheb, võetakse reisiplaani sellisedki vaatamist väärt linnad nagu Pariis, Brüssel ja Luxembourg.

Elise proovid toimuvad kaks korda nädalas kolmapäeval ja reedel 17-18.30 Eliisabeti kirikus.

Dirigent Kai-Tõe Ellermaa ja hääleseadja Kerli Ats ootavad tublisid lauljaid vanuses 11-16 (10-17) eluaastat ettelaulmisele 25. jaanuaril 16-17 Eliisabeti kirikus, saab kiiresti liituda veel Bratislava reisiga, mis toimub 23.-28. aprillini.

Pärnu Postimees, 23. jaanuaril 2007

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)