Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

22.12 Katlamajast pühakojaks

22.12.2007 | | Rubriik: Online artiklid

Harva saab nõukogudeajast ripakile jäänud hoonetele osaks nii suur õnn, et need korda tehakse. Endine Salmel asuv kalakombinaadi katlamaja on aga kohalike jõudude abil saamas lausa EELK Anseküla koguduse pühakojaks.

Kirik on oma 800-aastase siinsetel aladel tegutsemise ajalooga üks vanemaid ja stabiilsemaid kinnisvaraomanikke, millele on läbi sajandite kuulunud üle Eesti- ja Liivimaa suured metsa- ja põllumaavaldused, sajad ajaloolised kirikuhooned, pastoraadi- ja kirikumõisakompleksid ning kalmistud. Ja 2004. aastast ka vähemalt üks kalakombinaadi katlamaja ja selle all olev maa.

On öeldud, et iga kogudus peab endale pühakoja ehitama. Kohaliku Maarja koguduse liikmed on selle eesmärgi saavutamise nimel ulatanud sõna otseses mõttes abistava käe. Kui vaja, valatakse põrandaid või lammutatakse seinu, seda kõike oma töö kõrvalt ja tasu tahtmata.

Kuigi maja valmimiseni on veel aega, on kohalikud hakanud ehitist juba “tursakirikuks” kutsuma. Loodame, et toetajate abiga õnnestub tulevikus jõuluteenistust pidada juba endisest katlamajast ümberehitatud uues pühakojas.

Oma Saar, 21. detsembril 2007

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)