Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

22.12 Endine Martin Körberi kogudus rajab uut pühakoda

22.12.2007 | | Rubriik: Online artiklid

EELK Anseküla Maarja koguduse kolm aastat tagasi alustatud projekt uus pühakoda ehitada on jõudnud detailplaneeringuni. Millal esimene jõuluteenistus rahva poolt tursakirikuks nimetatud endises kalakombinaadi katlamajas peetakse, seda koguduse hooldaja-õpetaja Anu Konks veel öelda ei söandanud.

“Ikka napib raha ja aega,” mainis ta tagasihoidlikult, lisades, et praktiliselt kõik tööd, mis siiani pühakoja ehitusel tehtud, on valmis saanud koguduseliikmete jõuga ja annetajate toel.

“Tänu tublidele meestele on kuju saanud hoone siseruum, lammutatud on vahesein ning käimas põrandate valamine, vaid katuse tegemisel ja elektri sissetoomisel oleme kasutanud spetsialistide abi – neid töid päris oma jõududega ju ei tee,” rääkis Konks ääretult tänulikuna kõikidele koguduseliikmetele, kes on ehitusel käed külge pannud.

“Kui noored mehed on tulnud lühikestel sügisõhtutel paariks tunniks – niipalju kui päevavalgus on lubanud – pärast oma päevatööd ning kui eakamad inimesed leidsid endas jõudu tulla ämbritega ehitusprahti välja tassima, on see ime, mis teeb südame soojaks,” heldis koguduse vaimulik, tuues paralleelina Soomes Luvias asuvas sõpruskoguduses samamoodi talgukorras toimuva vana laevaehituse.

“See kogudus on meidki sel aastal toetanud, nad on korraldanud kontserte, mille tulu on antud meie ehituse toetuseks,” rääkis Konks, kelle sõnul on Maarja koguduse inimeste ettevõtmist rahaliselt toetanud nii kohalikud inimesed, koguduseliikmed kui ka üks Saksamaal asuv kogudus.

Anseküla Maarja kogudus oli kunagi suurmees Martin Körberi kodukirik, kuid Körberi mantlipärijana ei usu Konks, et tänapäeval oleks mõistlik Ansekülasse uut pühakoda rajada – Sõrve otsas napib lihtsalt rahvast.

Praegu ehitatava pühakoja aluse maa ostis konsistoorium 2004. aasta märtsis eraisikult, kes kuuldes, et maad soovib saada kogudus, müüs selle väga soodsa hinnaga.

Algatatud detailplaneering lubab praeguse ehitise kõrvale rajada ka päris sakraalhoone, kuid nii suurte ideede teokstegemisega kogudus esialgu ei kiirusta. “On ju ka öeldud, et iga kogudus peab endale pühakoja ehitama,” sõnas Konks.

Kogudus ootab uue pühakoja valmimist pikisilmi ning on tänulik iga annetatud krooni eest. EELK Anseküla Maarja koguduse arvelduskonto on 221017514850.

Oma Saar, 21. detsembril 2007

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)