Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

22.09 Toimkond jäädvustab kaasmaalaste mälestuse

22.09.2007 | | Rubriik: Online artiklid

Muinsuskaitse seltsi juurde moodustati toimkond, kes tegeleb väljaspool Eestit asuvate kaasmaalaste haudade ja mälestusmärkide kaardistamise, säilitamise ning korrastamisega.

Toimkonna liikmed on Urmas Viilma (evangeelne luterlik kirik), Peep Reisser (kaitseministeerium), Ilme Mäesalu (muinsuskaitseamet), Jaan Laidmets (haridus- ja teadusministeerium), Anton Pärn (kultuuriministeerium), Jüri Trei (välisministeerium), Peep Pillak (arhivaaride ühing) ning Jaan Tamm, Helle Solnask ja Mati Strauss (muinsuskaitse selts). Toimkond valis esimeheks Peep Pillaku, aseesimeheks Jaan Tamme ja sekretäriks Helle Solnaski.
 
    
Nagu teatas Peep Pillak, on kaasmaalaste mälestuse jäädvustamise toimkonna eesmärk moodustada kõigile vabalt interneti kaudu kätte saadav andmebaas väljaspool Eestit maetud kaasmaalaste haudade kohta. Eelkõige tuleks sellesse kanda Eesti riigile ning rahvale olulised kultuuri- ja ühiskonnategelased.

Kaasmaalasteks peetakse kõiki Eestist pärit või end Eestiga sidunud inimesi, sõltumata nende rahvusest: eestlaste kõrval baltisakslasi, rannarootslasi, venelasi, juute ja teisi. Toimkond tahab kaasa aidata sellele, et meile olulise tähendusega isikute hauad oleksid säilinud ja hooldatud ka siis, kui pole sugulasi või lähedasi inimesi, kes seda teevad.

Kaasmaalaste mälestuse jäädvustamise toimkond loodab kõikide Eesti riigi- ja omavalitsusasutuste, organisatsioonide ja isikute toetusele ning kaasabile. Samuti tahetakse teha koostööd väljaspool Eestit olevate asjast huvitatud institutsioonide ja isikutega.

Kontaktaadress on Eesti muinsuskaitse selts, Pikk tänav 46, 10133 Tallinn.

Sakala, 22. septembril 2007

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)