Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

22.08 Toris tähistati taasiseseisvuspäeva

22.08.2007 | | Rubriik: Online artiklid

Eesti sõjameeste mälestuskirikus Toris tänasele taasiseseisvumispäeva pidulikule jumalateenistusele kogunes tuhatkond inimest, nii et kõik pidupäevalised ei mahtunud pühakoja uksest sissegi.

Eesti kaitseväe peakaplan kolonel Tõnis Nõmmik tuletas oma kõnes meelde taasiseseisvumise tähtsust ja sündmusi 16 aastat tagasi 19. ja 20. augustil 1991 ning siis valitsenud üksmeelt ning rõhutas vabaduse väärtust, mida tuleb osata hinnata

Pühakoja seinal on mälestustahvel neile, kes langenud Eesti eest rahvusvahelistel operatsioonidel. Eilsest on rahuoperatsioonide keskuse mustale graniitplaadile tahutud juurde kaks nime, need on Afganistanis hukkunud Jako Karuks ja Kalle Torn. Varem on sinna kantud Iraagis 2004. aastal hukkunud Andres Nuiamäe ja Arre Illenzeeri nimi.

Tulevased riigi vabaduse eest seisjad said oma käega proovida käsitulirelvi, millest pani näituse välja Pärnu väljaõppekeskus. Nooremveebel Kaspar Kõiva ja veebel Merike Siiveste vastasid küsimustele ja juhendasid huvilisi, kuidas relva käsitseda.

“Piisavalt raske,” ütles Torist pärit Paul Villumson, kui oli käest pannud ligi neljakilose automaadi, mis on jalaväe põhirelv.

Teoloog Einar Laigna pidas samal ajal kõnet ratsamonumendi juures, millel märtrisurma läinud rüütel võitleb kurjuselohega. Otse ütlemist harrastav Laigna tõmbas jutus paralleeli sõjaeelse Eestiga ja seal valitsenud rahuoluga ning manitses suures eneseimetluses mineviku õppetunde silmas pidama.

Eesti reservohvitseride kogu esindajad asetasid ratsamonumendi jalamile rahvusvärvides lindiga pärja. Pidupäevakõnede kuulamise järel lookles kiriku juures üle tee sõdurisuppi soovijate saba.

Pärnu Postimees, 20. augustil 2007

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)