Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

22.08 Mõisakülas olid korraga kuldleer ja kuldpulmad

22.08.2007 | | Rubriik: Online artiklid

Mõisaküla taastatava luteri kiriku käärkamber ei mahutanud 12. augustil kõiki inimesi, kes tahtsid osa saada kuldleeri- ja kuldpulmatalitusest.

Kaheksa eakat kuldleerilast nii Mõisaküla luteriusuliste kogudusest kui kaugemalt, kelle leeritõotuse andmisest oli möödunud pool sajandit, olid tulnud ristimist ja tõotuse andmist uuendama. Neile lisandus briljantleerini jõudnud Leili Sults, kes oli andnud leeritõotuse koguni kuus aastakümmet tagasi.
 
    
Kuldseid leerilapsi õnnistas Mõisaküla koguduse õpetaja Rein Schihalejev, organistina tegi kaasa Heidi Plakso Viljandist.

Oma kuldpulma olid samal päeval tulnud kiriklikult tähistama mõisakülalased Maie ja Ilmar Hunt. Ajale hästi vastu pidanud abielutõotuse olid nad andnud viiskümmend aastat tagasi just Mõisaküla kirikus.

Ainulaadseks muutis abielupaar Hundi kuldpulma seesama uunikumiikka jõudnud Pobeda, millega nad viiskümmend aastat tagasi oma tähtsa sõidu tegid. Autojuhtki oli sama — Mõisaküla mees Olev Saral. Ta on osanud oma vana sõiduki praeguseni heas korras hoida.

Sakala, 16. augustil 2007

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)